Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SF-Kütüphane > Sosyalizm Süreli Yayınlar

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi
POLİTİKA GAZETESİ
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
734
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 04.Mart.2016, 18:08   #1

İBO'CU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İBO'CU
HAY-MAT-LOS
Kullanıcı Profili
Üye No: 2996
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 2,187
2,017 Mesajına 5,160 Teşekkür Aldı
Standart POLİTİKA GAZETESİ

Dostlar; YOLDAŞLAR; biraz gecikmiş olsam da; dün; 3 MART 2016 tarihinde POLİTİKA GAZETESİ'ni ziyaret ettim.

Orada, 40 sene önce, gençlik ateşi ve malum çevrelerin kışkırtmasıyla kanlı bıçaklı olduğumuz, SOSYALİST dostlarla 2 saat geçirmek ve eski yaşanmışlıkları anmak; ortak arkadaşları tanıyor olmak, hatta hatta DEV-LİS (DEVRİMCİ LİSELİLER) den evvelce tanıdığım YOLDAŞLAR'la karşılaşmak, edilen kavgaları sohbet sırasında tekrar hatırlıyor olmak 60 yaşında biri olan benim açımdan, oldukça heyecan vericiydi.

Yolum uzak olmasına rağmen hiç sıkılmadan ve yabancılanmadan akşam saat 19,30 a kadar uzun uzun sohbet ettim.

Bizim zamanlarımızın gerçek TKP'sinin şu andaki sesi; çakma ve tabela hırsızlığı yapmadan, dürüstçe kendini ifade etmeye çalışan POLİTİKA gazetesine abone oldum, demli ve mis gibi çay larını içtim, ikramlarını yedim,ve sıcaklıklarını samimiyetlerini ve dürüstlüklerini hissederek ve daha sonra yolum düştüğünde "gene uğrayacağım" sözü vererek aralarından ayrıldım.

Üç aşağı beş yukarı yaşıma yakın, ayakları yere basan, kararlı YOLDAŞLAR'la olan birlikteliğim, yaşadığımız coğrafyada son yaşanan olumsuzluklar karşısında bile yalnız kalmadığım, çaresiz ve aciz olmadığımız konusunda olan güvenimi pekiştirdi.

SOSYALİST FORUM'da SOSYALİST BASIN İÇİNDE KISA VE ÖZ OLARAK POLİTİKA GAZETESİ'NE DE YER VERİLMESİNİ SİTE YÖNETİCİLERİNDEN İSTİYOR VE TALEP EDİYORUM.

Elbet bu bölümle ilgilenecek; bu gazetede yayınlanmış güncel haberleri asacak, yorumları bizlere ulaştıracak YOLDAŞLAR, ARKADAŞLAR aramızdan çıkacaktır.

24 LİRA NEREYE VERMİYORUZ Kİ, HAFTADA 1 PAKET SİGARA AZ İÇELİM VE POLİTİKA'yı OKUYALIM OKUTALIM.

LÜTFEN 15 GÜNDE BİR YAYINLANAN POLİTİKA GAZETESİ'ne ABONE OLALIM.

POLİTİKA GAZETESİ GÜNLÜK OLARAK ESKİ GÜNLER(İN)DE OLDUĞU GİBİ GÜÇLÜ ŞEKİLDE YAYIN HAYATINA GİRDİĞİNDE, SOSYALİST GÖRÜNÜMLÜ ŞÖVEN VE MİLLİYETÇİ AYDINLIK'ÇI KÖPEKLERİN, ONLARIN BENZERLERİNİN; SUSACAĞINI VE GERİLEYECEĞİNİ, HEP BİR BİRLİKTE GÖREBİLMEMİZ UMUDUYLA.

HOŞ VE ESENLİKLE DEVRİM VE SOSYALİZM'İ HER AN HATIRLAYARAK UNUTMADAN KALIN.

////////////////////////////////////////////

21 Kasım 2014

Adres

İbrahim Ağa Cami Sokak No:11/2, Kadıköy, İstanbul, Türkiye

Kısa Açıklama

Politika Gazetesi, işçi sınıfının, ezilen sömürülen halkların, "Savaşsız ve Sömürüsüz Bir Dünya" isteyenlerin, sesi, soluğu ve sözüdür.

Impressum

Sahibi ve Sorumlu Müdür: Ayla Boran

(Kurucu Sahibi ve Sorumlu Müdür: Kemal Tayfun Benol, 10 Ekim 2015 Ankara Katliamı'nda katledildi.)

Uzun Açıklama

YENİDEN MERHABA !

Sizlere yeniden merhaba diyoruz….
Dostlar, yoldaşlar, arkadaşlar, merhaba….
Otuzdört yıl sonra merhaba…....

Bu satırları yazarken ve okurken, “…dostların arasındayız, güneşin sofrasındayız…” bestesinin sözleri dudaklarımızı kıpırdatıyor.

Ancak biz sadece dudak kıpırdatmak ile yetinmek istemiyoruz.

Fabrikalarda, tersanelerde, maden ocaklarında, atölyelerde, semtlerde, okullarda, üniversitelerde…, işçi sınıfının, tüm ezilenlerin sesi, soluğu olmak istiyoruz.

Kürt halkının, Lazların ve tüm asimile edilmeye çalışılan halkların, ezilen, sömürülen Türk halkının, Türkiyeli sesi ve soluğu olmak istiyoruz.

Sokaklarda, meydanlarda ama aynı zamanda yerel halk meclislerinde, “benim de söyleyecek sözüm var” diyenlerin, sesi, soluğu olmak istiyoruz.

Türkiye politikasına müdahale etmek istiyoruz.

Komünistlerin bu ülkede son sözlerini söylemediklerini hatırlatmak istiyoruz.

Türkiye’nin en köklü, en eski ama en genç hareketinin sesi ve soluğu olmak istiyoruz.

Mustafa Suphi’lerin, Mustafa Hayrullahoğlu’ların, Ali İhsan Özgür’lerin, Talip Öztürk’lerin, bir hiç uğruna ölmediklerini ispatlamak istiyoruz.

İsmail Bilen’lerin, Yakup Demir’lerin, Nazım Hikmet’lerin, Behice Boran’ların sürgünde ölmelerinin bizler için hiç de doğal olmadığını birilerine hatırlatmak istiyoruz.

İbrahim Kaypakkaya’ların, Mahir Çayan’ların, Deniz Gezmiş’lerin, Mahsum Korkmaz’ların yüreklerine yüreklerimizi katmak istiyoruz.

Türkiye İşçi Sınıfı Hareketi ile Kürt Özgürlük Hareketi’nin stratejik işbirliğinin pratikte geliştirilmesi için üzerimize düşen rolü oynamak istiyoruz.

İşçi sınıfının, üretimden gelen gücünün farkındalığını yaratmak istiyoruz.

“Türkiye işçi sınıfına selam, selam yaradana” diyoruz.

Misyon

" Bir Ekmek Bir Politika "

Ödüller

ABONE KOŞULLARI:

Yurtiçi Abone Bedeli: Yıllık 24,- TL
Yurtdışı Abone Bedeli: Yıllık 24,- EUR / 30,- USD
...
Önemli Not: İşsiz, öğrenci ve emeklilere %50 indirim uygulanır. Devrimci politik tutsaklara ücretsizdir.

Abone Ücretleri: Yurt İçi PTT üzerinden havale, Yurt Dışı için ise Western Union, Money Gram veya RİA üzerinden Ayla Boran Köymen adına gönderilebilir.

Ürünler

Gazete, Medya, Haber, Yayıncılık

Telefon

(0216) 428 1021(0216) 428 1021

E-posta

[email protected]

İnternet Sitesi

http://www.politikagazetesi.org

TAA SPARTAKÜSTEN BİZE MİRAS KALAN; BİR SEVDA UĞRUNADIR.
DAĞLARIN DORUKLARINDA TÜKETİLEN ZAMAN.
DAYAMIŞ OMUZUNA SİLAHI, BİLİNMEZ NE DÜŞÜNÜR,
KİMBİLİR NERESİNDE SEVDANIN,
SEVİŞİRKEN GÖZLERİ ÇOBAN YILDIZIYLA;
HENÜZ NAMLUSU SOĞUMAMIŞ,
NÖBETÇİ PARTİZAN.

İBO'CU isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
İBO'CU Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 3 Kisi:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...