Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SOSYALİSTFORUM > Hizmetlileri Geri çağırma.

Hizmetlileri Geri çağırma. Forum katılımcılarının,görevlerini hakkıyla yapmadığını gördükleri yöneticileri üyeliğe geri çağıracakları bölümdür.

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi
Cizire Botan Görevden Alındı
Cevaplar
24
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
3097
Önceki Konu
önceki Konu
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Stil
Alt 19.Mart.2018, 14:15   #1

Kazcynski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kazcynski
Emekçi
Kullanıcı Profili
Üye No: 7057
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 1,098
887 Mesajına 2,043 Teşekkür Aldı
Standart Cizire Botan Görevden Alındı

SF'de sorumluluk sahibi iken "kendi başlıklarım" diye konularını silerek, cevaplardaki bir sürü mesajı da tarihe gönderen Cizire Botan, moderatörlük görevinden alınmıştır.

Kime kızarsan kız, ne kadar haklı olursan ol; sana verilen yetkiyi kötüye kullanmaktır bu.

Yaptırım konusunda, Komün'den karar bekleniyor.

Kazcynski isimli Üye şuanda  online konumundadır  
Kazcynski Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 5 Kisi:
Alt 19.Mart.2018, 14:25   #2

ÖzgürToplumsallık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ÖzgürToplumsallık
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 54673
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 97
164 Mesajına 258 Teşekkür Aldı

neden yapmış ki böyle bir şey...bir sürü mesaj ve konu oluyor paylaştıkları...
ÖzgürToplumsallık isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 19.Mart.2018, 14:40   #3

ozgurkursun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgurkursun44
Komün
Kullanıcı Profili
Üye No: 37022
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 723
346 Mesajına 539 Teşekkür Aldı

Merhaba

"Çağın direnişi" adlı konu başlığında, maalesef benim bir yazımı da sildi. Ve silerken de özel mesajla bildirdi. Benim açımdan anlaşılır bir durum değil. Bu şu demek oluyor, forumdan s... git demekle aynı orantılı.

Verilen emeğe karşı yapılan büyük bir saygısızlıktır. Forumlar, belirli amaçlar dahilinde düşünce paylaşımının yapıldığı platformdur. Bizler de forumun amaçları doğrultusunda buradayız. Ve düşüncelerimizi paylaşıyoruz. Hem de emek vererek paylaşıyoruz. Kalpleri kırarken de düşünsel anlamda yapıyoruz.

En önemlisi, yazı yazmak zor bir iştir. Bir çırpıda yazıların silinmesi emeğe karşı tahammülsüzlüktür. Faşizm kokuyor demek istemiyorum ama...

Cizre Botan arkadaşı tanımıyorum. İn midir cin midir bilmiyorum. Daha doğrusu düşüncelerini de bilmiyorum. Çoğunlukla salt haber paylaşımı yapmakta. Dolayısıyla moderatörülük görevinden uzaklaştırmasını olumlu karşılıyorum.

Bütün konuları bir çırpıda sildiğine göre aramıza çıkacak onuru var ise buyursun çıksın. Bakalım ne paylaşacak???

Statükodan yana olan solculara karşı mücadele edilmeli, değişime aç olan solcular ile ortak hareket edilmelidir.

ozgurkursun44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
ozgurkursun44 Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt 19.Mart.2018, 21:59   #4

Kazcynski
Emekçi
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Komün'den Cizire Botan arkadaş için yaptırım kararı çıkmadı ama kendisi de bir süre foruma girmeyecek galiba.

Kazcynski Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt 19.Mart.2018, 22:31   #5

Tripoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tripoli
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 54383
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 2
80 Mesajına 132 Teşekkür Aldı

Utancından silmiştir. Keşke o arkadaşın paylaştığı haberleri yapanlarda da aynı şekilde utanma özelliği olsaydı. En son, YPG'nin Afrin'i boşalttığı 17 Mart gününün gecesi (ÖSO'lular ellerini kollarını sallaya sallaya kenti merkezine girmeden 5-6 saat önce yani )açıklamalar paylaşmıştı Afrin sonuna kadar direnecektir, kimse Afrin'de YPG'nin iradesini kıramayacaktır diye.
Tripoli isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 20.Mart.2018, 01:59   #6

Cizire Botan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Cizire Botan
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 54509
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 510
178 Mesajına 394 Teşekkür Aldı

Yazdıklarıma inanan ve umutlanan insanlardan duyduğum utançtan dolayı sildim. Hiç varolmadığımı varsaysınlar diye. Bugüne kadar birçok öngörüde bulundum, başlıkları silerken de bunlara arada denk geldim ve birçoğunun da gerçekleştiğini gördüm açıkçası ancak Efrin ile ilgili yazdıklarımdan dolayı kendimi sorumlu hissettim ve geri getirilebileceğini düşünerek sildim. Silmeden önce danışmak için mesaj attım Ape Che ile başlığı açan yoldaşıma ancak cevap gelmeyince mesajları sıfırlayarak ani bir karar verdim. Forumun kan kaybı yaşayacağını düşünmüyorum, aksine daha sağlıklı bir şekilde ilerleyeceğini düşünüyorum.

İdeolojime olan inancım, özgür yaşama olan inancım sarsılmadı. Hiçbir fikrim de değişmedi. Sadece kendi öngörümle başlığı okuyan binleri doğru olmayan bir umuda yönelttim, kendim de dahil. Bu sebeple bu konuda bir üzüntü yaşadım. Tripoli'nin bugüne kadar öldürülen hiçbir siville ilgili üzüntü duyduğunu düşünmüyorum, Efrin'i önemsediğini de. Özyönetim direnişlerinde tanıdığım tüm arkadaşlarım şehit oldu. O zamanlar Alevliyıldız vardı, ona nasıl sakin konuşuyorsam Tripoli ile de öyle konuştum ama. Kendisine yönelik bir öfke duymadım, kendisi de bilir, çok sakin bir şekilde yazdıklarına cevap verdim. Fikri düşmanımdır sadece, kendisi ise o fikri savunuyor ancak sanaldan canıma bir kastı olamaz, ona yönelik düşmanlığım da bu yüzden yok. Herhangi bir öfkem olsaydı kendisini banlardım ya da yazdıklarını silerdim -ki yetkim vardı. Profiline tıklayıp bilgilerine dahi bakmadım. Benim işim sadece kendimleydi.

Öngörülerim yanlış çıktı, aslında bazıları da doğrulandı. Rusya'nın şantajına, ABD'nin şantajına boyun eğilmediğini söylemiştim, bunları zaten gelişmeler doğruladı. ABD'nin şantajına boyun eğilseydi böyle olmazdı. Rusya'ya boyun eğilseydi de şuan Deyrzor petrolleri Esad'ın elindeydi. YPG/J ne boyun eğmeyi seçti ne de boyun eğdirebildi. Gücün yetmediğinde karşındakine boyun eğmek yerine yolları seçmek, hicret etmek, direniştir. Onurludur. Yol varsa umut da vardır. Ben yoldaşlarıma inanıyorum, bugüne kadar neler yaşamadık ki... Tarih onları doğrulayacaktır. Ancak çok önemli olan kent savaşıyla ilgili öngörülerim yanlış çıktı. Öngörülerimi yaparken Bakur'daki gibi arkadaşlarımla konuşarak değil sanal üzerinden okuduklarımla yapmıştım. Birçok bilgi savaş ortamında açıklanmamış. 820 kaybı varmış QSD'nin, bu dün yeni söylendi resmi açıklamayla Efrin yönetimi tarafından. En son açıklamada 400'lerde bile değildi. Aylık açıklanıyor kayıplar. Gizlemediler, sadece Nisan ayına daha olduğu için henüz bu rakamlar bize ulaşmamıştı ama bu kadar da kayıp olacağını oradan bir konuşma imkanım olmadığı için tahmin edemedim. Bu kadar kayıpla şehir savaşına girişilmesi zaten çok yanlış olurdu. YPG/J çekilerek en güvenlisini ve doğrusunu yaptı. Sorun, YPG/J'nin yanlış yapması ya da yenilmesi değil. YPG/J kazanacaktır, hiçbir uluslararası güce de boyun eğmeyip kendi gücünü korumayı seçerek, Kuzey Suriye'deki tüm güçleriyle yeni bir hamleye girişeceğinin de sinyallerini vermiştir. Sorun, benim Efrin'de şehir savaşı olacağını söylememdir. İnsanları yanlış yönlendirmem ve umutlandırmamdır. Bu benim sorumluluğumdadır ve bu başlık da benim başlığımdır. Bundan dolayı suç benimdir. Bu konudaki öngörülerimdir. Yaşadığım utancın da sebebi budur.

Başlıklarımı sildiğimde Dağlıca başlığı, helikopter düşürülmesi başlığı ve Çağın Direnişi başlığı içerisinde yazılan mesajlar da silindi, bunun için özür dilerim ancak diğer başlıklarımın neredeyse hiçbirisinde 1'den fazla cevap yoktu. Zaten foruma da haber paylaşmak dışında pek bir katkım olmadı. Bir iki tane güzel makale yazmıştım. BORGA'nın cevabını ise asla unutmam. "İsyankar halkın yiğit evladı!" yazmıştı bir makaleme. En gururlandığım zamanlardandır.

Ozgurkursun44'e de mesajını silmemle alakalı bir açıklama yapmak istiyorum. Son gelişmeler çarpıcıydı ve o başlık harita üzerinden giden, çok da tartışma olmaması gereken, bilgi aktarımı üzerine kurulu bir başlıktı o sebeple mesajını silmiştim çünkü ben yazdıktan hemen sonra yazmıştım. Görüşlerime zıt bir şey yazmamış aksine dediklerim doğrultusunda bir şeyler yazmıştın, yani karşıt görüşü silme gibi bir şey söz konusu olamaz. Yanlış anlamaman için de sana mesaj atmıştım, cevabını da kopyalamıştım ertesi gün yaz diye. Hemen yazmaman için onu yazmıştım sana. Yine de yanlış anlamışsın, özür dilerim. İyi niyetinden asla şüphe etmedim.

Son olarak başlığı açan yoldaşımdan, Ape Che'den ve diğer tüm yoldaşlardan onları zor durumda bıraktığım için özür dilerim.

Hoşçakalın.
Cizire Botan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Cizire Botan Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 11 Kisi:
Alt 20.Mart.2018, 02:32   #7

Kazcynski
Emekçi
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Evet, sen isyankar halkın yiğit evladısın Cizire Botan arkadaş. Seni tanıdığımız için çoğumuz memnunuz. Gitmeni de kimse istemez.

Öngörülerim dediğin iddiaları sadece sen yapmadın ki, bu kirli savaşa karşı olanların çoğu yaptı. Nice kalemşörler ile aynıydı inancın.

Savaşta kazanmak da var kaybetmek de... Ahlaksız bir savaşın zaferi olamaz. Hitler de ahlaksız yöntemlerle askeri sonuçlar alıyordu. Ne kendine hayrı kaldı ne de Almanya'ya. RTE ve devleti de farklı olmayacaktır.

Yaşam alanlarına bombalar yağdırılan binlerce sivilin sorumluluğu içinde şehirde savaşı sürdürmek kolay değildi. SDG, bu konudaki son kararı ile doğru ya da yanlış yaptı deme lüksümüz yok. Biz burada pineklerken bu kararı eleştirmeye hakkımız da yok. Üstelik bu kararın neler getireceğini de bilemiyoruz şimdiden. En azından ben ön göremiyorum. Sen haberleri astın diye utanılacak bir sonuca varmadık.

Yaşamın içindeki zıtlıklar sadece keskin farklılıklar içinde değil, aynı cephede olan insanların arasında da var. Bu durum SF'ye de yansıyor elbette. Burada çoğu üye, kendini aşan söylemlerle gelir, çünkü olduğu değil de idealindeki kişiyi sergilemek ister. Ben de yaptım, çoğumuz yaptı, hala da yaparız. Tartışmalara hep bu gözle bakmak lazım. Sanalın en büyük özelliği budur bence.

Neyse, belli ki hayal kırıklığı içindesin ve bir ara vermek istiyorsun gibi görünüyor. Elbette dinlenmek isteyebilirsin. Umut dostum, en büyük sermayemiz. Ve her zaman umut vardır. Nefes aldığımız sürece ona sarılacağız.

Arayı fazla uzatma lütfen. Tez zamanda görüşmek üzere, bekliyoruz seni, isyankar halkın yiğit evladı...

Kazcynski Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 5 Kisi:
Alt 20.Mart.2018, 02:39   #8

Nikolai Kibalchich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Nikolai Kibalchich
Komün
Kullanıcı Profili
Üye No: 16650
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 501
397 Mesajına 1,049 Teşekkür Aldı

Yazdıklarında bir tutarsızlık yoktu, sadece kör şekilde inanç vardı, gayet normal (bende de mevcut). Öngörüyü köreltiyor, duygulanma ve mantığı, doğruluk bulma özünde tekil hale sokmak daha işlevseldir.

Lakin özellikle KCK yöneticilerinin yaptığı açıklamaları zihin panosuna yılzdızşı şekilde asılıı bırakmal gerekiyor. Şu sebep daha önce bu coğrafyada 24 saatin çok önemli olduğunu, taktik ve stratejik programların değişebildiğini anlık karar verme mekanizmalarnın gerekliliğini ve en önemlisi bunlar olmasa "tutunamayanlar" olacaklarını belirtmişlerdi.

Yani senin yazdıkların, benim yazmadığım ama düşleyip kaf içinde projeksiyon yaptığım politik gelişmeler benzeriydi. Bu hadisede utanılacak gücenilecek birşey yok, suçlu var mı yahut suçlu aramaya gereke var mı? Şahsında kör düşünceler suç içerebilir, bunları şekillendirirsin, özeleştiri çelikten iradeyi yaratır diyor Stalin, katılmamak mümkün mü...

Hadiseyi şahsından soyutlayalım; mevzuları, kelimeleri, dışa vurumları kişileştirmek bizim işimiz değil. PKK politik suçlu mu, tutulma yaşadığım için bilmiyorum hep birlikte göreceğiz. He bir suçu var, düş kırıklığı, yaşamayan yoktur.

Bu taktik geri çekilme, stratejiyi nasıl değiştirecek, daha nitelikli güç mü gerekiyordu, nicel yetersizlik mi vardı? Belki daha coğrafi biçimsel yeni taktikler şemalandırılacak, uygulanması için mekan ve mevkilenme değiştirilecek. Bunlar basit imlemeler.
Alt 20.Mart.2018, 05:51   #9

Tripoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tripoli
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 54383
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 2
80 Mesajına 132 Teşekkür Aldı

Sizlerin sorunu yanlış öngörü ya da kör inanç değil, sizler doğruları değil, duymak istediklerinizi okumak istiyorsunuz ve kendiniz de duymak istediklerinizi söylüyorsunuz.

Sizi Türkiye'nin Afrin'e asla saldırmayacağına, saldırdıktan sonra asla dağları aşamayacağına, dağları aştıktan sonra asla kasabaları ele geçiremeyeceğine, kasabaları ele geçirdikten sonra asla şehir merkezine giremeyeceğine sarsılmaz bir şekilde inandıran, emin olmanızı sağlayan faktör buydu; Savaşın gerçekleri, tarafların ateş gücü, üstünlüğü, somut durum vs değil. İnançlı olmak, olmasını istediğiniz şeye, gerçekler ne derse desin inanıp böyle bir beklentiye girmek demek değildir. Gerçeğin inkarına dayalı inanç kaçınılmaz olarak hayal kırıklığı getirir; Üstelik hayali başkalarına da sattıysanız. Burada yazdıklarınız da bireysel çözümleme vs değil, belli kaynaklardan ne söyleniyorsa sorgulamadan onu kabul etme ve ona inanma isteğinin ürünleri.

Halkı, Afrin'i, Sur'u umursamak, felakete giden yol döşenirken, yolun sonunda gül bahçesi olduğunu vaaz etmek değildir. Ben gördüklerimi, bildiklerimi ve bilgilerin sunduğu gerçekleri yazdım bugüne kadar. Adı geçen konularda Tripoli şu yazdığın yalan çıktı, yanlış çıktı, gerçeğin bunun tersi olduğu anlaşıldı diyebilen varsa, buyursun. Adı geçen konularda bu forumda yazılanları okuyanlar, sizin yazdıklarınızla süreçlerin sonunda ortaya çıkan tablo arasında hiçbir bağ kuramaz. Neden sonucun B değil de A olarak çıktığını çözemez ve anca komplo teorileriyle, ihanetle falan açıklayabilir. Ama benim yazdıklarımı okuyanlar, nerelerde yanlış yapıldığını ve hangi yanlış kararların süreci bu noktaya getirdiğini anlayabilir ve bunun sebebi benim üstün algı ve çözümleme yeteneğimin olması değil, ayan beyan ortada olan gerçekleri referans almamdır.

Ha siz utanmışsınız, hayal kırıklığına uğramışsınız, bunlar çok da önemli değildir; Halkla ve tabanla ilişkiyi manipülasyon, yalana dayalı propaganda üzerine kurmanın halkın gözünde yarattığı etkinin yanında.
Tripoli isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Tripoli Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt 20.Mart.2018, 10:37   #10

dinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dinc
Üyeliği durduruldu
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 46207
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 1,425
263 Mesajına 425 Teşekkür Aldı

Arkadaşımı lütfen görevden almayın mesaj silmiş diye görevden alınır mı? Çok insanı kaybettik. Sildigi konularda benimde haklı çıktığım yazılar vardı ancak ben kendisine kızmıyorum . Yazı yazarken harcanan emeğimi bu arkadaşa feda ediyorum. Binlerce insan devrim umutuyla canlarını veriyorken birkaç mesaj silinmiş umrumda değil. O yüzden arkadaşım senin acını anlıyorum inan ki gerçekten tanışacak olursak birgün sana sarılmak isterdim. Bilmeden kalbini kırdıysam özür dilerim.. Hakkını helal et.. Siteye küsme ..Bu çok saçma olur.
.

Alıntı:
Tripoli Nickli Üyeden Alıntı
Utancından silmiştir. Keşke o arkadaşın paylaştığı haberleri yapanlarda da aynı şekilde utanma özelliği olsaydı. En son, YPG'nin Afrin'i boşalttığı 17 Mart gününün gecesi (ÖSO'lular ellerini kollarını sallaya sallaya kenti merkezine girmeden 5-6 saat önce yani )açıklamalar paylaşmıştı Afrin sonuna kadar direnecektir, kimse Afrin'de YPG'nin iradesini kıramayacaktır diye.
Bir düzenli Ordu'nun Amerika'nın en büyük karısı benim diyerek yaptığı operasyonda başarılı olması hangi Halkın utancı olmali? Kimin utancı olmalı? Seksen öncesinde bozkurt işareti yapıp bizleri katledenlerin kazanması; bizim da korkakligimiz değil mi?
dinc isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
dinc Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 3 Kisi:
Alt 20.Mart.2018, 19:48   #11

ozgurkursun44
Komün
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

"PKK sonu gelmemiş bir roman, bir şiir, bir turku ve güzel... Gün ışığına çıkan çiçektir, yaşama duruştur, doğanın renge renkliğine açılışıdır, bütün yaşam damarlarına kan verilmesidir. Yaşama yürüyen kanın partisidir. Diriliş için doğasında bir şey varsa onun yeşillenmeye, çiçekleşmeye açma girişimidir." Abdullah ÖCALAN

Statükodan yana olan solculara karşı mücadele edilmeli, değişime aç olan solcular ile ortak hareket edilmelidir.

ozgurkursun44 Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt 20.Mart.2018, 21:06   #12

Senede bir gün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Senede bir gün
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üye No: 55404
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
1 Mesajına 2 Teşekkür Aldı

Alıntı:
ozgurkursun44 Nickli Üyeden Alıntı
"PKK sonu gelmemiş bir roman, bir şiir, bir turku ve güzel... Gün ışığına çıkan çiçektir, yaşama duruştur, doğanın renge renkliğine açılışıdır, bütün yaşam damarlarına kan verilmesidir. Yaşama yürüyen kanın partisidir. Diriliş için doğasında bir şey varsa onun yeşillenmeye, çiçekleşmeye açma girişimidir." Abdullah ÖCALAN

İyi de her romanın bir sonu olur. Siz hiç sonu gelmeyeceğini bildiğiniz bir romana başladınız mı?
Senede bir gün isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 20.Mart.2018, 22:05   #13

ozgurkursun44
Komün
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
Senede bir gün Nickli Üyeden Alıntı
İyi de her romanın bir sonu olur. Siz hiç sonu gelmeyeceğini bildiğiniz bir romana başladınız mı?

Yeni üye gibi görünüyorsun muhtemelen değilsin! Yine de hoş geldin diyelim.

Ana konuya dönecek olursak

Önemli olan faşizmi analiz etmektir. Sn. Öcalan, var oluş mücadelesinde, faşizmi çok iyi analiz etmiş olmalı ki, böyle bir ifadeyi kullanmıştır. Bu anlamda, Türk siyasal İslam faşizminin sonu geldiğinde romanın son sayfaları yazılmaya başlayacaktır, diyebilirim. Bu tamamen benim şahsi iddiam.

Kaldı ki, Türk siyasal islam faşizmini, dinci-gerici-kemalist-osmanik-islamik faşizm olarak da yorumlanabilir. Türk siyasal islma faşizmi, dün islamcılarla beraber fetocularla bugün Türkçülere (Bahçeligillere Perinçekgillere) dümeni kırdı, dersek sanırım yanlış olmaz.

Oysa bugün siyasal islamın iki tarafı(AKP veMHP) türkçülük ve dincilik yaparak ara ara Kemalizm rolü ve mağdur edebiyatı yaparak ayakta durmaktadır. Dolayısıyla Türk siyasal islam faşizmi gerek Aleviler gerek ise Kürtler için de tehlikelidir.

Alt 20.Mart.2018, 23:32   #14

ÖzgürToplumsallık
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

PKK sonu gelmemiş bir roman diyor...sonu olmayan bir roman değil...devam eden-akan bir roman anlamında...

sonu gelmediği içinde okunmaya devam ediyor zaten...

Ayyıldızcık...
ÖzgürToplumsallık Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 5 Kisi:
Alt 20.Mart.2018, 23:46   #15

Mazino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mazino
Üyeliği durduruldu
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 55378
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 214
209 Mesajına 348 Teşekkür Aldı

Alıntı:
Tripoli Nickli Üyeden Alıntı
Sizlerin sorunu yanlış öngörü ya da kör inanç değil, sizler doğruları değil, duymak istediklerinizi okumak istiyorsunuz ve kendiniz de duymak istediklerinizi söylüyorsunuz.

Sizi Türkiye'nin Afrin'e asla saldırmayacağına, saldırdıktan sonra asla dağları aşamayacağına, dağları aştıktan sonra asla kasabaları ele geçiremeyeceğine, kasabaları ele geçirdikten sonra asla şehir merkezine giremeyeceğine sarsılmaz bir şekilde inandıran, emin olmanızı sağlayan faktör buydu; Savaşın gerçekleri, tarafların ateş gücü, üstünlüğü, somut durum vs değil. İnançlı olmak, olmasını istediğiniz şeye, gerçekler ne derse desin inanıp böyle bir beklentiye girmek demek değildir. Gerçeğin inkarına dayalı inanç kaçınılmaz olarak hayal kırıklığı getirir; Üstelik hayali başkalarına da sattıysanız. Burada yazdıklarınız da bireysel çözümleme vs değil, belli kaynaklardan ne söyleniyorsa sorgulamadan onu kabul etme ve ona inanma isteğinin ürünleri.

Halkı, Afrin'i, Sur'u umursamak, felakete giden yol döşenirken, yolun sonunda gül bahçesi olduğunu vaaz etmek değildir. Ben gördüklerimi, bildiklerimi ve bilgilerin sunduğu gerçekleri yazdım bugüne kadar. Adı geçen konularda Tripoli şu yazdığın yalan çıktı, yanlış çıktı, gerçeğin bunun tersi olduğu anlaşıldı diyebilen varsa, buyursun. Adı geçen konularda bu forumda yazılanları okuyanlar, sizin yazdıklarınızla süreçlerin sonunda ortaya çıkan tablo arasında hiçbir bağ kuramaz. Neden sonucun B değil de A olarak çıktığını çözemez ve anca komplo teorileriyle, ihanetle falan açıklayabilir. Ama benim yazdıklarımı okuyanlar, nerelerde yanlış yapıldığını ve hangi yanlış kararların süreci bu noktaya getirdiğini anlayabilir ve bunun sebebi benim üstün algı ve çözümleme yeteneğimin olması değil, ayan beyan ortada olan gerçekleri referans almamdır.

Ha siz utanmışsınız, hayal kırıklığına uğramışsınız, bunlar çok da önemli değildir; Halkla ve tabanla ilişkiyi manipülasyon, yalana dayalı propaganda üzerine kurmanın halkın gözünde yarattığı etkinin yanında.
Tripoli üyesi aşağıdaki maddelere dayanarak 1 ay cezalandırılmıştır. Geri döndüğünde ise ilkeler gereği özeleştiri vermelidir.

Alıntı:
b) Süreli Ban Sebepleri

1. Üyeleri veya forumda yer verilen parti, oluşum ve örgütleri aşağılayıcı, onur kırıcı, küçümseyici ithamlarda bulunan üyeler (aşağılık, yalancılık gibi ağır ifadeler) en fazla 1 ay olmak üzere çeşitli yaptırımlara maruz kalırlar
Alıntı:

1.Banlanan üyenin özeleştiri vermesi

2.Üyelere karşı aşağılayıcı, onur kırıcı, küçümseyici ithamlarda bulunan üyeler (aşağılık, yalancılık gibi ağır ifadeler),böyle ithamlarda bulunduğu üyeden özür dilemesi ve diğer üyenin bu özrü kabul etmesi
Mazino isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Mazino Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt 21.Mart.2018, 00:46   #16

herkese demokrasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
herkese demokrasi
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 46821
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 35
87 Mesajına 144 Teşekkür Aldı

Afrin'de son gelinen nokta ve Cizre Botan'in itiraflari PKK yörüngesindeki Kürt hareketinin siyasi ve taktiksel olarak oldukca yanlis yaptigini, TC'nin elini güclendirdigini gösteren örneklerin en günceli.
Gecmisten günümüze sayisiz hatalari oldu.
Bunlardan aklima gelenleri saymak isterim.

1. Abdullah Öcalan'in yakalanis bicimi. Madem Abdullah Öcalan Suriye'yi terk etmek zorunda kaldi ve kapagi Italya'ya atti. Neden Italya'yi terk etti? Italya'dan daha saglam bir ülkemi bulacakti? Italya'yi terk etmesi en büyük hataydi ve kendi sonunu getirdi. Türkiye'nin elini güclendirdi, ABD ve Israil ortakligiyla yakalanmasi pilanlanip Türkiye'ye teslim edildi ve simdiki konumu malum.
Italya yargilayacakti argümani benim icin gecersiz, sanki orada yargilansa Türkiye'dekinden dahami kötü olacakti?
2. Acilim sürecinde AKP'nin gercek niyetini okuyamamasi ve toplumu yanlis hayallere itmesi.
3. HDP'yi rahat birakmayip gene dönemi dogru okuyamamaktan kaynaklanan AKP'nin tuzagina düsmesi ve böylece gene AKP'nin ekmegine yag sürmüs olmasi. AKP'nin bugünlere gelmesini saglamis olmasi.
4. Hendek direnisleriyle sonu hüsran olacagi belli olan bir serüvene gidip tüm kazanimlari kaybetmesi, halktan kopmasi ve gene AKP'nin elini güclendirmesi ( Hendek savasi dogruysa neden Afrin'de sehir savasi siviller icin tehlikeli denilip geri cekildi?)
5. Afrin'i Türkiye'ye karsi savunamayacaklarini dogru okuyamayip önceden gerekli dogru adimlari atamamis olmalari. Hem ABD hem Rusya onlari Türkiye'ye karsi üc kurusa satti. Bunu önceden dogru okuyamadilar, güvendikleri ülkeler, gücler,... onlari sirtindan vurdu.

Umarim Kürt hareketi kendi icerisinde dogru bir degerlendirme yapip hatalarini devam ettirmekten en kisa zamanda geri dönerler.
herkese demokrasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 21.Mart.2018, 00:46   #17

ÖzgürToplumsallık
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Cizire Botan bir hata etti...hatası neydi biliyor musun? yanlış yapmadığı bir şey hakkında gitti özür diledi...Utancından özür dilemiş...Cizire Botanın yazdığı yazıların hiçbiri utanılacak yazılar değildi...üstelik gayet olası olgular üzerinde öngörülerde bulundu...

Savaş bu...Cizire Botan hareket içerisinden gelen birisi olduğu için gayet ciddiye alınıyor ve önemli yazılar yazıyordu bu forumda...ve yaptığı öngörülerde öyle gerçekleşmeyecek bir olguyu falan işaret etmiyordu ki?

Şehir savaşı olacak demiş...tamam da bu tespit zaten yapılan bir şeydi...hareket de böyle bir tespit yapıyordu...hava saldırıları oluyor...köylerden çekiliniyor...düşman yıpratılıyor...aynı bombardıman kent merkezinde de başladı...Afrin Özerk Yönetimi karar aldı...sivillerin bu koşullarda yaşama şansı yok...geri çekilindi...gerilla savaşı başladı...ikinci aşamaya geçildi...

sanki bu devlet hava saldırısı yapmıyor...sivillerin kent koşullarında yaşama şansı var mı yok mu? tartışılmıyor...üstelik bugün Afrinde yapılanın demografya değişikliği ve açık bir Kürt soykırımı olduğu görülmüyor..

Cizire Botan yanılmış...öngörüsü yanlışmış-milleti kandırmakmış falan..yok böyle bir şey....öngörüsü doğrulanmadı...fakat doğrulanmamış olması böyle olma imkanının olmadığının ya da gelecekte bir kent savaşı olmayacağı anlamına gelmez...

başta ne deniyordu...Afrin hava sahası açılmazsa Afrine saldırı olamaz ya da ilerlenemez...

ne oldu? hava sahası açıldı...saldırı oldu...

TC devletinin hava saldırıları ile özellikle kent merkezini kafasına göre bombalamasına izin verilmezse kent savaşı başlar...ne oldu...devlet bombardımana başladı...hastaneyi bombaladı...su kaynaklarını bombaladı...Özerk Yönetim karar aldı..çekildiler...

neymiş Efrine girilemez demişlermiş...diyoruz hala da diyoruz...Efrine giremeyecekler...girseler de çıkamayacaklar...orada kalamayacaklar...

bunlar tabii ki bir hareketin temel amacıdır...bu devletin işgaline son vermek...bunu halkı kandırmak olarak göstermek sizin gibi kontra yalakaları için kolay malzeme olabilir ama...Cizire Botan gibiler için olmamalı...sizin gibilerin eline malzeme verdi diye...şimdi değerlendi...daha dün ne diyordunuz...şimdi ne diyorsunuz...
ÖzgürToplumsallık Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt 21.Mart.2018, 01:17   #18

herkese demokrasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
herkese demokrasi
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 46821
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 35
87 Mesajına 144 Teşekkür Aldı

Elestirilerden gocunmak yerine, kütü niyet aramak yerine,.... ciddiye alip düsünmek daha dogru olur.
Evet uzun süredir yazmadim ama devamli takip ettim. Burada kötü niyet aramak abese kacar.
Gene fazla yazmayacagim cünkü, konular fazla ilgimi cekmiyor. ilgimi ceken konularda yazabilirim ve bu her üyenin dogal hakkidir.
herkese demokrasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
herkese demokrasi Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt 21.Mart.2018, 01:34   #19

Apé Che - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Apé Che
İŞÇİ...
Kullanıcı Profili
Üye No: 4
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 6,436
2,077 Mesajına 5,903 Teşekkür Aldı

Yukarıda 1 ay uzaklaştırılmış üyenin "Neden forumda barındırılıyor" serzenişleri eskiden beridir dillendiriliyor.

Banlanması yerindemidir değilmidir,bunun kararını sizler verirsiniz. Öyle sanıyorum ki oy birliği ile üye postalanmış.
Geri gelirmi? Alevliyıldız geldi ya?

Neyse...

Konu ne olursa olsun,dönüp dolaşıp Efrin ve YPG'ye geliyor.

Arkadaşlar savaş bir sanattır ve savaşçının "siyaseti" olmaz.
Varsa da; Strateji ve taktiktir isteği-yaptığıdır. (Siyaset diyoruz bizler buna)

YPG ya da Özgürlük Hareketi ("K" harfini kaldırdılar) dünyanın 6. NATO'nun 2. en kalabalık (Şimdilerde kağıt üstünde kaldı) ordusuyla karşı karşıya geldi.

Yapması gereken şu idi.
Ya SR devletinin yaptığı gibi bir kısım Arapları ve Kürtleri yaşadıkları topraklar dahil kurban verdiği gibi Efrin'de yaşayan 1 milyon insanı kurban vererek savaşı klasik anlamda sürdürecekti, ya da o 1 milyon insanı bir şekilde savaş alanından çıkarıp düşmanıyla öyle karşılaşacaktı.

YPG birinciyi seçme yerine ikinciyi seçerek Arenada düşmanıyla başbaşa kaldı.
Son 24 saatte 65 türk askeri ve ÖSO çetesi öldürüldü.
YPG artık hiçbir yerde yok,heryerde var. Arkasında,yanında yöresinde düşüneceği halkı yok. Savaş alanı iki gücündür. Bu güçlerden kazanan tabi ki coğrafyayı en iyi bilen olacaktır ve lojistik desteği her an yanıbaşında olan olacaktır.

Anlık kazanımlar aptal kandırır.

Troll mantığı ile sizleri sinirlendiren de "anlık kazanımdan medet umandır"

Daha önce de yazmıştım.
Yeri olduğu için bir kere daha yazayım ama bu yazdığımı iyi okuyun.
Tarihin tekerrür ettiğine tanık olacaksınız.

Osmanlı İran rekabetini hepimiz biliriz.
Osmanlı 3. Murat döneminde İran'a sefer düzenlemek ister. (Uzun hikayedir,yazmaya gerek yok) ancak padişahın yakın çevresi "bu seferin başarısız olacağını,ordunun yenileneceğini" dillendirmesine rağmen Osmanlı ordusu İran'a sefer yapmıştır.

Osmanlı ordusunun İran seferi o kadar uzun yol kat etmiştir ki,tüm İran'ı kapsamıştır.
Ancak karşısında savaşacak İran ordusu yerine uçsuz bucaksız toprakları bulmuş,Ordu geri döndüğünde 40 bin ölü askerini İran topraklarında bırakmış,perişan bir şekilde eli boş geri dönmüştür.

Osmanlının aptallığından yararlanan İran,Afganistan topraklarına kadar Osmanlı ordusunu çekmiş,sonrasında gerilla taktikleriyle dönüşe zorlayıp,topraklarından atana kadar perişan etmiştir.
O zamanki (1500'lü yıllar) İran ordusunun, Osmanlı gibi dünyayı hükmeden bir orduyla klasik bir çarpışmayla baş etmesi imkansızdı.

Osmanlının aptallığından yararlanarak, mükemmel bir stratejiyle ordusunu perişan edip geri göndermiştir.

Hoş şimdi Osmanlı yok. Türkiye Cumhuriyeti var. Osmanlı yıkıldı,"devamı da yok" dense de, ağızlarını doldurduklarında 2 bin küsür yıllık ordumuz var diyenler bir kere daha "İran tuzağına" düştüler.

Efrin Türk ordusu için kurt kapanıydı. Ve Kurt kapana düştü. Ya yakalandığı uzvunu keserek kapandan kurtulacak ya da canından olacak.

Bu yazıyı yazmamın nedeni şudur.
Hep günü yaşıyoruz. İeriye baktığımızda ufkumuz sadece dağlara kadar. Ötesini görüyor ya da tahmin edemiyoruz.

Bakın...
Demokratik Suriye Meclisi'nin açıklaması; "Efrîn’de sivillerin can güvenliği ve YPG/YPJ güçlerinin savunma stratejisini rahat yapabilmesi için bir milyona yakın sivil kentten çıkarıldı" diyor.
Bu 50 küsür günde yapılan bir iştir. Hem düşmanla çarpışıp hem 1 milyon insanı bölgeden çıkarmak zor iştir.
Zor başarıldıysa düşmana çok iyi bir kapan hazırlanmış demektir.
Bu çok iyi bir örgütlenmenin olduğunun göstergesidir.

Bu örgütlenme ve sözü edilen "başarılı sivil kurtarımı" Osmanlının torunlarına İran seferini bir kere daha yaşatılacağının göstergesidir.

Savaş sanatında taktiksel savunma başarır,teknolojin ne olursa olsun.

Bir de unutulmaması gereken; Uzun soluklu savaşa dayanabilen ordular yenilmezdir.

Dünya da ise tek örneği vardır

TARİHTE ZORUN ROLÜNÜ EN DOĞRU OLARAK KAVRAYARAK DEVRİMCİ ŞİDDETİ PROLETARYANIN HİZMETİNE ÖRGÜTLÜ OLARAK VERENLERİZ.

Bu büyük devrimci komünistin çalışma biçimini zamanımızın sınıflar mücadelesine en uygun ve en doğru cevabı olarak kabul ettiğimiz için BİLİMSEL SOSYALİZMin kurucuları tarafından da tastik edildiği için

Bizler
BLANQUİST Devrimci Komünistleriz !

Apé Che isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Apé Che Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt 21.Mart.2018, 06:18   #20

Cizire Botan
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Biz toplantılara saygı duruşuyla başlar, bacak bacak üstüne atmadan yoldaşımızı dinler, söz kesmeyi saygısızlık olarak görür, en ufak bir hakaretamiz söz kullanmaktan ölümüne çekinir, en küçük bir yanlışımızda da büyük bir utanç duyarız. Ben duyarım. Benim arkadaşlarım duyar. Böyle bir ahlakla piştik. Bu halka karşı sorumluluk duygusundan, yoldaşlarına karşı sorumluluk duygusundan geliyor. Ben, YPG/J Efrin'den çekildiği için bir karamsarlık içerisine girmedim. Aksine zafere inanıyorum. Ben örgütten, önderimizden asla şüphe etmedim. Ben, 1000'den fazla kişinin başlığımı okuduğunu gördüm, bu başlıkta çok emin bir şekilde şehir savaşının olacağını söylemiştim, bu başlığı okuyan binlerce yoldaşa da ümit vermiştim, bu sebeple kendimi çok kötü hissettim ve bu eylemi bu sebeple gerçekleştirdim. Bu eylemi yapmamın amacı birilerine prim vermek değildi, birilerinin görüşlerini doğruladığımı da düşünmüyorum. Bu benim kendimle hesaplaşmamdı. Zor durumda bıraktıklarımdan da özür diledim, çok da açıklayıcı bir cevap yazdığımı düşünüyorum üstte.

Siyaseti, bulunduğum hareketi, ideolojimi, örgütümü bıraktığım yok. Böyle bir şey de yazmadım. Ben, yastığa kafamı koyduğumda namuslu ve onurlu bir şekilde koyuyorum. Katledilen bebeklerin, evini bırakmak zorunda kalan annelerin, çocuklarını kaybeden babaların.. hepsinin fotoğrafları hafızamda, söyledikleri aklımda. Onların sesi olarak görevimi elimden geldiğince yaptığım için de onur duyuyorum. Güçlüden yana değil hakikatten yana oldum. Öyle olmaya da devam edeceğim.

Daha kötü günler gördük. Aslında şuan yaşananlara kötü bile denemeyecek günler. Toplasan 2000 savaşçının olduğu Rojava. Şimdi 80 bin, iki ayda Efrin'deki kayıp kadar gücü bünyesine katabilecek eğitim devreleri. Her yerde örgütlü komünler, meclisler. Hiçbirisi yoktu. Serekaniye'de El Nusra ile çatışılırken ne silah bulunuyordu ne de savaşçı. O günlerden Rakka'ya, Deyrzor'a uzanan topraklara ulaşıldı. Yoktan var edildi birçok şey. Hepsi inançla oldu, hakikate duyulan güvenle oldu. Suriye'nin en etkili savaş gücüne bu şekilde erişildi. Efrin'de gerilla savaşı başladı, her gün ATGM ile vurulan tanklar, panzerler, araçlar paylaşılıyor. YPG/J, 6 yıllık savaşta çok şey öğrendi, çok deneyim kazandı. Ne zaman harekete geçeceğini biliyor. 1 milyon sivili, Türk ordusunun denetimine sokmadan, işkenceye, kötü muameleye uğratmadan, Türk medyasının tahliye etmelerini engelliyorlar haberlerindeki görüntülerinin aksine başarıyla Şehba Kantonuna taşıdılar. Şimdi her yerdeler, dağılmış bir şekilde savaşıyorlar. Efrin dağlıktır, dağlardan başka güveneceğimiz bir şey de yok. Elbet devran dönecek, uçaklar elbet kalkamayacak. O zaman gelecek. Zafere inanç, PKK'nin olduğu her yerde vardır. Bitmez. Şengal'de de vardı. Bekledi, bekledi. 2 senenin sonunda şehre girdi. Ben oradaki yoldaşlara güveniyorum. Yenildiklerini düşünmüyorum. Basındaki kara propagandaya, dünyadaki azalan itibara vs. hiç aldırmıyorum çünkü Kobane günlerinde de aynısını yaşadık. Kısa süreli gelişmelere pozitif sosyoloji diyoruz, bunlar gelip geçicidir. Aslolan yapısal sosyolojidir, temel kültür sosyolojisidir ve devrim anını simgeleyen özgürlük sosyolojisidir. Biri gazetelere konu olur, "IŞİD Kobane'de 300 köyü kontrol altına aldı, PYD kaçıyor" diye, biri de kitap olur "Rojava Devrimi" diye. Biri kısa vadeli bir gelişmedir, biri örgütsel, tabana yayılmış, inşa edilmiş bir gelişmedir.

Ben utancımdan yazdıklarımı sildim, yenildiğimizi düşündüğüm için değil. Dediğim gibi, yenilgi şurada kalsın zafere hep yakınız. Her an daha da yakınlaşıyoruz. Çünkü, önderliğimize, partimize binlerce kez minnet olsun, halkımıza minnet olsun ki sürekli büyüyen, sürekli gelişen bir devrim üssümüz, Kuzey Suriyemiz var. Medya Savunma Alanlarımız var. Ölümlerden doğuyorsak, bir kaybettiğimizde on kazanıyorsak onlar sayesindedir. Evet, utancımdan yazdıklarımı sildim. Sadece bu yüzden sildim ama. O utanç ise sadece bizde var, iyi ki de var. 500 sivil uçaklarla, toplarla katledilirken ses çıkarmayıp büyük bir mutlulukla Efrin'de çember gün geçtikçe daralıyor yazarak harita paylaşanlarda utanç değil, insanlık da yoktur. Onlara karşı savaşımız ise kesintisiz sürecek. Güzel Şengal'i nasıl kurtardıysak, Efrin'i de kurtaracağız. Reqa'yı nasıl Erdoğan'ı kudurta kudurta aldıysak, Cerablus'u da alacağız. Bab'ı da alacağız. Çünkü PKK'nin olduğu yerde yenilgi yoktur.

"bak bahar nasıl da hoyrat
dağlar nasıl da açmış kollarını
görkemli bir ana kucağı gibi
kasırgalı vuruşlara hazır
nasıl da yükseliyor gökyüzüne

senin sesin yenilgi tanımaz
bu abluka dağılacak"
Cizire Botan Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 5 Kisi:
Alt 21.Mart.2018, 11:50   #21

Anarko-primitivist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Anarko-primitivist
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 55359
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 59
59 Mesajına 93 Teşekkür Aldı

Üç beş yazarın sıcak koltuklarında egoları tatmin olacak diye şehir savaşına mı gireceklerrdi?
İnsanların evsiz kalmasını yurtsuz kalmasını şehirlerde dilencilik yapmasını, hırsızlık yapmasını, konsluk yapmasını, ihtiyar abazanlara satılmasını bu kadar basitmi görüyorsunuz?
Bence ypg şehir savaşına girmemekle en doğrusunu yaptı.
Savaştır bu yenmekte var yenilmekte.
Hendek savaşlarının halk desteğini kaybetmekten başka kazanımı ne olduki bir daha aynı hatayı yapsınlar.
Cizire botanında utancına bu nedenle anlam veremedim.
Anarko-primitivist isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Anarko-primitivist Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt 21.Mart.2018, 13:08   #22

ozgurkursun44
Komün
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Sayın Öcalan, düşmanı (faşizmi) çok iyi analiz ettiği gibi Kürtleri de müthiş analiz etmiştir.
Bu anlamda, Karasunun ifade ettiği gibi PKK, bedel öder ama teslim olmaz, ifadeleri, PKK'nin bulunduğu yeri inşa etmesi açısından daha da anlamlı niteliktedir. Bu ifade, aynı zamanda Kürtlerin kimliksel niteliğini belirlemektedir.

Her ne kadar Afrin'i konuşsak da sosyal yaşam çok farklı ilerliyor.
Benzine yine zam yapıldı. Şeker fabrikaları satılıyor. İşsizlik artıyor. Döviz başını almış gidiyor.
Bütün bunlar karşısında aciz ve 15 yıldır muhalefet rolüne soyunan cılız bir muhalefet (CHP) var.
Eğer 2018 yılında ciddi bir ekonomik kriz olursa Türk siyasal islam faşizmi derin bir darbe alacaktır. Lakin batı, tüm gücüyle ekonomik açıdan yardım etmektedir. En son TC devleti, Efrîn'de ÖSO ve IŞİD militanlarıını finanse etmekte zorlanınca avrupa, 3 milyar dolarlık yardımla yine Erdoğan'ın elinden tuttuğu ifade edilmektedir.
Dolayısıyla Kürtler, batılıyla ilişkilerini sorgulamalıdır....

Afrin operasyonun esas amacı AKP-MHP rejimini ayakta tutmaya yöneliktir.
Bu yönüyle AKP'nin kalemşörü Abdülkadir Selvi, AKPye oy verebilirim diyenlerin oranı yüzde 55’e çıktığını ifade etmiştir. Bu açıklamayı da Afrin savaşından 31 gün sonra yapıyor. Dolayısıyla ABD'nin stratejik müttefiği Türkiye'nin el-kaide menşeli tavuk hırsızı cihatçılar ile Afrin'e girmesi tamamen oy amaçlıdır.

TSK ve ÖSO, Afrine'e girdi ama orada kalamazlar. Çünkü ciddi bir işgal girişimi var. Hem de başka topraklarda. Kaldı ki, gerilla savaşıyla barınamazlar, orada. ÖSO, zaten orada kalamaz, çünkü istikrarlı bir güç değil.İstikrarlı güç olmadığını söyleyen de Türk üst düzey mitçileridir. Dolayısıyla Türk devleti, AKP-MHP Vatan partisi nezdinde büyük bir intihara girmiştir. İntiharın sonuçları, ileriki günlerde daha da net ortaya çıkacak.

Batılılaşma, Cumhuriyet dönemiyle başlamamıştır, batılılaşma, Osmanlı ile başlamıştır. Lakin Afrin direnişi sonrası Kürtler, Batıyla ilişkisi nasıl olmalıdır, sorusunu kendisine yöneltmelidir. Bu şu anlama gelememelidir. Sildik, bitirdik değil. Diplomatik ilişkiler çok farklı ilerler. Diplomatik ilişkilerde sildik, bitirdik olayı da yoktur. Çoğunlukla kazan kazan taktiği uygulanır.

Örneğin YPG Sözcüsü: Terörün sultanı Erdoğan, Hristiyan aleminden Almanya yoluyla 'cizye' yani fidye alıyor; bununla saldırıp yayılıyor. Batı ise faydacı, zayıf, vizyonsuz ve göz yummuyor, demekte.

Batı sınıfta kalmıştır ama bu demek olmuyor ki, batıyla ilişkileri bitirelim.

Diğer taraftan Rusya, halen sessiz. Sessiz olması, ilişkileri bitirdik, sildik olmamalıdır.

Dolayısıyla YPG sözcüsünün de belirttiği gibi batının vizyonsuz olduğu kadar AKP-MHP ve Vatan partisi nezdindeki Türk devleti de vizyonsuz. Vizyonsuz olmasına, batı da katkı yapmaktadır. İşte fidye vererek bunu yapmaktadır.

Türk devletinin ortak yaşam için bir manifostası var mı?
Tamemen Kürt düşmanlığı üzerine kurulu bir siyaset işlemekte.
Gasp var, işgal var,,,, herşey var. O zaman halklar nasıl yaşayacak????

Bu yönüyle 21 mart günü alanlara çıkan tüm halkların newroz bayramını kutluyorum...

Alt 21.Mart.2018, 21:52   #23

komüniter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
komüniter
Kullanıcı Profili
Üye No: 52947
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 649
351 Mesajına 614 Teşekkür Aldı

Alıntı:
Cizire Botan Nickli Üyeden Alıntı
Biz toplantılara saygı duruşuyla başlar, bacak bacak üstüne atmadan yoldaşımızı dinler, söz kesmeyi saygısızlık olarak görür, en ufak bir hakaretamiz söz kullanmaktan ölümüne çekinir, en küçük bir yanlışımızda da büyük bir utanç duyarız. Ben duyarım. Benim arkadaşlarım duyar. Böyle bir ahlakla piştik. Bu halka karşı sorumluluk duygusundan, yoldaşlarına karşı sorumluluk duygusundan geliyor. Ben, YPG/J Efrin'den çekildiği için bir karamsarlık içerisine girmedim. Aksine zafere inanıyorum. Ben örgütten, önderimizden asla şüphe etmedim. Ben, 1000'den fazla kişinin başlığımı okuduğunu gördüm, bu başlıkta çok emin bir şekilde şehir savaşının olacağını söylemiştim, bu başlığı okuyan binlerce yoldaşa da ümit vermiştim, bu sebeple kendimi çok kötü hissettim ve bu eylemi bu sebeple gerçekleştirdim. Bu eylemi yapmamın amacı birilerine prim vermek değildi, birilerinin görüşlerini doğruladığımı da düşünmüyorum. Bu benim kendimle hesaplaşmamdı. Zor durumda bıraktıklarımdan da özür diledim, çok da açıklayıcı bir cevap yazdığımı düşünüyorum üstte.

Siyaseti, bulunduğum hareketi, ideolojimi, örgütümü bıraktığım yok. Böyle bir şey de yazmadım. Ben, yastığa kafamı koyduğumda namuslu ve onurlu bir şekilde koyuyorum. Katledilen bebeklerin, evini bırakmak zorunda kalan annelerin, çocuklarını kaybeden babaların.. hepsinin fotoğrafları hafızamda, söyledikleri aklımda. Onların sesi olarak görevimi elimden geldiğince yaptığım için de onur duyuyorum. Güçlüden yana değil hakikatten yana oldum. Öyle olmaya da devam edeceğim.

Daha kötü günler gördük. Aslında şuan yaşananlara kötü bile denemeyecek günler. Toplasan 2000 savaşçının olduğu Rojava. Şimdi 80 bin, iki ayda Efrin'deki kayıp kadar gücü bünyesine katabilecek eğitim devreleri. Her yerde örgütlü komünler, meclisler. Hiçbirisi yoktu. Serekaniye'de El Nusra ile çatışılırken ne silah bulunuyordu ne de savaşçı. O günlerden Rakka'ya, Deyrzor'a uzanan topraklara ulaşıldı. Yoktan var edildi birçok şey. Hepsi inançla oldu, hakikate duyulan güvenle oldu. Suriye'nin en etkili savaş gücüne bu şekilde erişildi. Efrin'de gerilla savaşı başladı, her gün ATGM ile vurulan tanklar, panzerler, araçlar paylaşılıyor. YPG/J, 6 yıllık savaşta çok şey öğrendi, çok deneyim kazandı. Ne zaman harekete geçeceğini biliyor. 1 milyon sivili, Türk ordusunun denetimine sokmadan, işkenceye, kötü muameleye uğratmadan, Türk medyasının tahliye etmelerini engelliyorlar haberlerindeki görüntülerinin aksine başarıyla Şehba Kantonuna taşıdılar. Şimdi her yerdeler, dağılmış bir şekilde savaşıyorlar. Efrin dağlıktır, dağlardan başka güveneceğimiz bir şey de yok. Elbet devran dönecek, uçaklar elbet kalkamayacak. O zaman gelecek. Zafere inanç, PKK'nin olduğu her yerde vardır. Bitmez. Şengal'de de vardı. Bekledi, bekledi. 2 senenin sonunda şehre girdi. Ben oradaki yoldaşlara güveniyorum. Yenildiklerini düşünmüyorum. Basındaki kara propagandaya, dünyadaki azalan itibara vs. hiç aldırmıyorum çünkü Kobane günlerinde de aynısını yaşadık. Kısa süreli gelişmelere pozitif sosyoloji diyoruz, bunlar gelip geçicidir. Aslolan yapısal sosyolojidir, temel kültür sosyolojisidir ve devrim anını simgeleyen özgürlük sosyolojisidir. Biri gazetelere konu olur, "IŞİD Kobane'de 300 köyü kontrol altına aldı, PYD kaçıyor" diye, biri de kitap olur "Rojava Devrimi" diye. Biri kısa vadeli bir gelişmedir, biri örgütsel, tabana yayılmış, inşa edilmiş bir gelişmedir.

Ben utancımdan yazdıklarımı sildim, yenildiğimizi düşündüğüm için değil. Dediğim gibi, yenilgi şurada kalsın zafere hep yakınız. Her an daha da yakınlaşıyoruz. Çünkü, önderliğimize, partimize binlerce kez minnet olsun, halkımıza minnet olsun ki sürekli büyüyen, sürekli gelişen bir devrim üssümüz, Kuzey Suriyemiz var. Medya Savunma Alanlarımız var. Ölümlerden doğuyorsak, bir kaybettiğimizde on kazanıyorsak onlar sayesindedir. Evet, utancımdan yazdıklarımı sildim. Sadece bu yüzden sildim ama. O utanç ise sadece bizde var, iyi ki de var. 500 sivil uçaklarla, toplarla katledilirken ses çıkarmayıp büyük bir mutlulukla Efrin'de çember gün geçtikçe daralıyor yazarak harita paylaşanlarda utanç değil, insanlık da yoktur. Onlara karşı savaşımız ise kesintisiz sürecek. Güzel Şengal'i nasıl kurtardıysak, Efrin'i de kurtaracağız. Reqa'yı nasıl Erdoğan'ı kudurta kudurta aldıysak, Cerablus'u da alacağız. Bab'ı da alacağız. Çünkü PKK'nin olduğu yerde yenilgi yoktur.

"bak bahar nasıl da hoyrat
dağlar nasıl da açmış kollarını
görkemli bir ana kucağı gibi
kasırgalı vuruşlara hazır
nasıl da yükseliyor gökyüzüne

senin sesin yenilgi tanımaz
bu abluka dağılacak"
Herkes hata yapabilir bunda utanacak bir durum yok. Anlık duygularla fevri bir hareket yapmışsın ama bundan geri dönmeni tavsiye ediyorum.

Kim ne derse desin ben özellikle öz yönetim direnişleri sırasında neler yaşandığını ilk elden senden öğrendim. Bu konuda yalnız olmadığıma benim gibi çok fazla kişinin olduğuna da eminim.

SF kazanılmış mevzidir. Eğer istersen kimseyle tartışmaya girme kendini strese sokma ama gel yine paylaşımını yap. Hareketinden haberleri, yazıları yine binden fazla kişiye sun.
Alt 21.Mart.2018, 22:40   #24

Kazcynski
Emekçi
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Kişisel sataşmalar silindi.

Banlanan üyelere ve forum dışında olan kişilere cevap hakkı doğuracak mesajlara da gerek yok.
Şimdiye kadar söylenenlere Cizire Botan'ın son cevabını bekliyoruz.
O cevaptan sonra konu kilitlenecektir.
Bu mesajdan sonra başkası yazmasın diyeyim artık. Onlar da silinecektir.

Kazcynski Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 6 Kisi:
Alt 22.Mart.2018, 04:22   #25

Cizire Botan
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Efrin ile ilgili öngörülerim yanlış çıktığı için böyle bir eylemde bulunmuştum. Bu konu üzerinden Özgürlük Hareketine saldıranlar, konuyu şehir savaşına getirenler gerçekten içlerinde nasıl bir haset taşıyor anlayamadım. Çöktürme Planı ortada, bu doğrultuda şehir direnişlerinin başarısı ve bu Plana karşı da darbesi ortada. "Hangi dediğimiz yanlış çıktı, bak Cizire Botan itirafta bulunuyor, sizin her dediğiniz yanlış çıktı" diyenlere de şunu söylemek istiyorum. Fırsatçısınız ama akıllı değilsiniz, komik durumdasınız. Helikopterin düştüğüne inanmadığınızda biz düştü diyorduk sonra videosu çıktı, YPS rakamlarını abartı bulduğunuzda biz abartmazlar diyorduk sonra Erdoğan YPS rakamlarını doğruladı, resmi rakam 249'ken bine yakın şehidimiz oldu dedi. Bir de konuyu ta Öcalan'ın İtalya'dan çıkışına getirdiniz, hala hesaplaşamamışsınız demek ki PKK ile, baya kinlisiniz. Bu benim kendimle olan problemimdi, arkadaşlar doğru ifade etti. Anlık bir durumdu. Ben de bu konuda açıklama yaparak, hareketi suçlayarak, THKP-C davasındaki Kürkçü misali "Hepimiz Mahir'e uyduk." diyerek şov yapmadım. Başlığı da ben açmadım, açmayı da düşünmüyordum, sessizce gidecektim, başlık tüm arkadaşları bilgilendirmek için Kazcynski yoldaş tarafından açılmış, kimse "yazdıklarım nerede" demesin diye. Dolayısıyla Özgürlük Hareketine cepheden düşman olanların beni iyi niyetli olarak gösterip (Hasan Karataş, Tripoli, Alevliyıldız) Özgürlük Hareketine saldırması insanlıktan çıkmaktır. Efrin'de 500 sivil öldürüldü, bu arkadaşlar ortada yoktu. Bir anda peydahlandılar. İnsanda biraz utanma duygusu olur. Cizire Beton diyin, eyvallah. En azından mertçe düşmanlık yapın. Beni kullanarak "bak o anladı yanlışını, Özgürlük Hareketi anlayamadı" gibi bir yaklaşım komik ve başarısız bir propagandadan öte ahlaksızlıktır.

komüniter yoldaşın yazdığını da okudum. Foruma küsmüyorum, ayrılma kararı da almayacağım. Dediği gibi aynen devam edeceğim, sadece birkaç günlük mühlet istiyorum tüm yoldaşlardan. Kazcynski'ye, Ape Che'ye, dinc'e, komüniter'e, ÖzgürToplumsallık'a ve bana destek olan herkese teşekkür ederim. İyi ki varsınız yoldaşlar. Görüşmek üzere...
Cizire Botan Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 3 Kisi:
Konu Kapatılmıştır

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...