Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SOSYALİZM OKULU > Sosyalizm Nedir

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Neden sosyalizmi tercih edeyim?
Cevaplar
26
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
3206
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 01.Mart.2016, 02:05   #26

H.Doludizgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
H.Doludizgin
Komün
Kullanıcı Profili
Üye No: 51273
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 416
413 Mesajına 791 Teşekkür Aldı

Alıntı:
SF'de sayfa yenileme kodu bulunmuyor H.Doludizgin arkadaş. Şimdi şablonları kontrol ettim yine de... Öyle bir ayarlama yok.

Sorunu detaylı olarak anlatırsan, gözden kaçırdığımız bir sorun var mı diye bakalım. Varsa giderelim.
Merhaba HOSSOHBETLI Arkadas
Yukarida yazdiklarinin dogrulugunu sen elbette benden iyi bilirsin.Bir sey diyemem cünkü konu hakkinda bilgi sahibi degildim.

Ben bir Makaleyi Ustalardan alintiladigim zaman. konunun noktasina ve virgülüne dikkat ederek yazmak istedigimicin, alintili yazi bende uzun sürüyor.

Ben adi gecen Makaleyi tam bitirdim ve kopyalayacaktim ki, sayfa degisti.Bir sey yapamadim ve yeniden yazmak icin de zamanim kalmamisti.

Biliyorsun "sikayeti" sevmem. Durumu izah etmeye calisirken konuyu oldugu gibi anlativerdim.Belki de benden kaynaklanan bir hatadan öyle oldu.Bilmiyorum.

Daha önceleri de bir iki kereolmustu ve üzerinde durmadim ve elde ettigim tecrübe konuyu arkadaslara acmadan önce kopyalayarak sakli tutuyordum ve bir kac kez de basarili oldum.
Benim kullandigim Bilgisayar "virüs"lü olabilir.Teknikten pek anlamadigim icin hatayi da kendi üzerime almakta ustalastim...
Aciklamami istedigin konuyu bu kadar aciklayabiliyorum.

ALEVLIYILDIZ arkadas,

Bu sayfalarda acilan konular bireysel düzeydedir.Örgütlü taraftarligi olsada bizlerin nezdinde sahis düzeyindedir ve sahislar toplumu ve sistemleri anladiklari kadariyla desteklerler veya karsi dururlar.

Ör..Ben HENDEK`li mücadeleyi savunmadigim acilan konulari sadece okumakla yetindim.Cünkü bazi seyler yasanmadan tecrübe edinilmiyor.
Eskiden Hendekler az birazdi ve biz adina Barikat diyorduk. Kurdugumuz barikatlarin arkasinda fazla dayanamadan, kacisiyorduk.Bireysel yetenekle veya Sehir Gerilla egitimini az biraz bilen arkadaslar sayesinde bugüne kadar yasayabildik.Simdi neden desteklemedigi az biraz anlamaya calismissindir.
Cagimiz 1879 degil 2016...
Sosyalizmi elestirmissin, Esitciliginden dolayi:
Dogrudur sosyalizm esitciligi savunur savunmasina da Onun esitcilikten anlatmak istedigi sey ile senin anlattigin esitcilik cok farkli.
Reformizmi biliyorsan sosyalizmi tahlil ettigin zaman, üretim iliskileri ile üretim araclari arasindaki celiskiyi görürsün.Ikisi uyumlu degilse celiski vardir der:Ve hedeflenen devrim kendisini yenileyemiyorsa orada Reformizm ve Oportinizm var der.
Gencligimizdeyillarca bu terimler üzerinde konustuk hatta hatta catistik ve bu nedenle topraga gömdügümüz yoldaslarimiz var.
Bu da benim xasadigim kusagin tecrübesi.
Sosyalizmdeki esitligi anlamak icin bilimi rehber edinmek lazim.
simdilik söylecegim bu kadar.Ve adi gecen Makaleyi ayri bir konu acarak buraya alacagim..
Saygi ve sevgilerimle
H.Doludizgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
H.Doludizgin Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt 05.Ocak.2017, 22:38   #27

Marek1864 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Marek1864
Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 55170
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı

Alıntı:
HurriHoşi Nickli Üyeden Alıntı
Benim kapitalist bir arkadaşım sosyalizm'i yerip kapitalizm'i överken şunu savunurdu; "Ben akıllı ve zeki biriyim okudum ve Mühendis oldum iyi para kazanıyorum neden gerizekalı ve sünepe bir işçinin, yahut amelenin kazandığı para benimle eşit olacak bu haksızlık değil mi.? O zaman kimse mühendislik,doktorluk vs. yapmaz allahın sünepe işçisiyle aynı parayı alacağına oda amelelik yapar daha iyi"

Herhalde kapitalizmi daha iyi özetleyemezdi,bir an aklıma geldi ondan paylaştım
Arkadaşına insanı harekete geçiren yegane güdünün, bir başkasına oranla daha fazla alacağı maaş olmadığını söylemelisin. Ki, Küba'nın dünyada kişi başına en fazla doktorun düştüğü ikinci ülke olduğu gerçeği, yukarıda ki savı destekler nitelikte.
Marek1864 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...