Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SİYASET > Devrimci Gençlik Örgütleri > DÖB

DÖB Devrimci Öğrenci Birliği

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi
Destek
Cevaplar
21
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
3507
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 04.Kasım.2012, 15:14   #1

devrim_24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
devrim_24
Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 43635
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı
Standart Destek

ii günler biz 10 kasımda bir yürüyüş düzenlemek istiyooruz devrimci öğrenci birliği olarak bize destek çıkarmısınız?
devrim_24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.Kasım.2012, 19:23   #2

İBO'CU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İBO'CU
HAY-MAT-LOS
Kullanıcı Profili
Üye No: 2996
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 2,186
2,017 Mesajına 5,160 Teşekkür Aldı

Yürüyüşün amacı nedir,

Siz kimsiniz; bu yürüyüşün güzergahı neresi olacak? Neden 10 KASIM da başka bir gün değil.

Bu sorduklarımı açacak olursan; olumlu ya da olumsuz bir cevap alabilmen muhtemeldir.

TAA SPARTAKÜSTEN BİZE MİRAS KALAN; BİR SEVDA UĞRUNADIR.
DAĞLARIN DORUKLARINDA TÜKETİLEN ZAMAN.
DAYAMIŞ OMUZUNA SİLAHI, BİLİNMEZ NE DÜŞÜNÜR,
KİMBİLİR NERESİNDE SEVDANIN,
SEVİŞİRKEN GÖZLERİ ÇOBAN YILDIZIYLA;
HENÜZ NAMLUSU SOĞUMAMIŞ,
NÖBETÇİ PARTİZAN.

İBO'CU isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.Kasım.2012, 23:10   #3

devrim_24
Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

ın açıklaması yapıp dağılalaım diyoruz ama bu bizi biraz zorlar ben devrim geçenlerdede gerçekçi ol imkansızı iste yürüyüşünde bayrak taiıyan bir gençtim)))) ama eğer siz kabul ederseniz bizde arkadşlarımızı toplar geliriz eğer olmaz dersenizde düşüncenizin önünde önlüğümü ilikleyip saygıyla eğilirim ii akşamlar))
Alt 05.Kasım.2012, 00:00   #4

sinan güneş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
sinan güneş
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 43956
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 14
2 Mesajına 6 Teşekkür Aldı

devrim_24...İBO'CU'nun sorularına cevap verecek misin?. Devrimci Öğrenci Birliği'nin böyle bir eyleminden benim de haberim yok! ?...
sinan güneş isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Kasım.2012, 00:43   #5

USLaNMaZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
USLaNMaZ
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 36150
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 16
24 Mesajına 47 Teşekkür Aldı

Ben bir Eylem Yapacam.. katılırmısınız.. Arkadaşlar..

Sen Kimsin Ne sin Necisin İnmisin Cinmisin...

Yoksa Aladinin Lambasında Her İhtiyaç Duyana Çıkan Cinmisin...

Gelip Direk Konu Açıp. Destek İstiyorsun.. Burda Öğrenci Birliğinin Kadrosu Haberi Yok Bir Tek Senin Haberin Var Öylemi...

Peki Geri Kalan Devrimci Öğrenci Birliği ''Yatiyor'' Birtek Sen Uyanıksın

Bu Moralin Üzerine Sen çok İyi Geldin..
We have never been stronger.
People are frightened yes, but
If we show them the way
They will rise behind us.

Bilişim Tutanaklarına Kirli Mürekkeble USLANMAZ. Diye Geçti Adım,Yarından Bir Parça Umut Çalmışım.

Alemin derdi olmuşum iyiki bu sitede uye olmuşum;Hayata sıkıca tutunmak istersen bir elin farede diğeri ise klavyede gözlerin ise USLANMAZ'da olsun
USLaNMaZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Kasım.2012, 00:53   #6

DEVRİM KOMÜN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
DEVRİM KOMÜN
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 43735
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 2,307
921 Mesajına 2,235 Teşekkür Aldı

Yömyemi verirseniz gelirim hem hiç mi ülkesini seven yok herkes eylem yapıyor
DEVRİM KOMÜN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Kasım.2012, 00:55   #7

devrim_24
Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

arkadaşlar yanlış anladınız beni neyse isterseniz bu konuyu kapatalım . özür dilerim
Alt 05.Kasım.2012, 01:22   #8

paktalos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
paktalos
Hukuk Danışmanı
Kullanıcı Profili
Üye No: 27954
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 276
254 Mesajına 735 Teşekkür Aldı

Alıntı:
devrim_24 Nickli Üyeden Alıntı
arkadaşlar yanlış anladınız beni neyse isterseniz bu konuyu kapatalım . özür dilerim
hemen özür dileme.

insanlar çok çabuk alay ederler. boşver onları.

ama,

oku.

sf de çok güzel yazılar vardır.

önce tartışmaları izle, takip et ve lütfen oku.

sonra canın dilerse mesaj atarsın.

ve yine lütfen! çok çabuk özür dileme. boşver onları.

ama oku
paktalos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 05.Kasım.2012, 01:58   #9

sinan güneş
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

sevgili devrim_24; öncelikle basın açıklamasının ne ile ilgili olduğunu yazman gerekiyor....ayrıca Devrimci Öğrenci Birliği'nin o tarihte herhangi bir eylem açıklaması da yok..DÖB adına böyle eylem çağrısı yapman doğru değil..yani öncelikle bu konuyu o yürüyüşte tanıştığın arkadaşlarla konuşman gerekiyor..
Alt 05.Kasım.2012, 02:25   #10

sinan güneş
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

mesajı yanlış anlamışım galiba? tekrar okuyunca anladım devrim_24 10 kasım'da arkadaşlarıyla bir konuda yapacakları yürüyüş için devrimci öğrenci birliği'nden destek istiyor???
eğer doğrusu buysa o tarihteki yürüyüş nedeni tahmin dahilindedir!! (...) öyleyse, paktalos'un dediği gibi lütfen oku arkadaşım..oku ve sonra eyleme geç..yani neyi ne için yaptığını bil diye söylüyorum..
Alt 07.Kasım.2012, 22:15   #11

devrim_24
Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

çok teşekkür ederim beni anladığınız için . 10 kasım bildiğiniz üzere kötü bir gündür *******ün dunyadan göc ettiği gündür ben ve arkadaşlarımda bugunkü emperyalist güçlerin atatürrkü silmek istedğinden dolayı bizde ******* ölmedi diye bir kez çağrı yapalım diyecektim ama herzaman anlatım bozukluluğum vardır(( benimlede dalga geçince özür diledim))aslında bu yürüyüşü ben tekde düzenlerdim fakat işte hani yasal düzenlemeler falan ben yapamam hani sizde döb olarak bizim sesimizi gürleştirirmisiniz . mustfaka kemalin askerleriyiz dermisiniz falan diyecektim . sizde eğer bu durum olursa döb olarak yasal izinlleme alıp bizde faceden twitterde googledan arkaşlarımızla birliktew bir kortej oluştururuz diyorum ama tekrar diyorum kabul etmezsenizde önünüzde saygıyla eğilirim))
Alt 07.Kasım.2012, 23:51   #12

paktalos
Hukuk Danışmanı
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
çok teşekkür ederim beni anladığınız için . 10 kasım bildiğiniz üzere kötü bir gündür *******ün dunyadan göc ettiği gündür ben ve arkadaşlarımda bugunkü emperyalist güçlerin atatürrkü silmek istedğinden dolayı bizde ******* ölmedi diye bir kez çağrı yapalım diyecektim ama herzaman anlatım bozukluluğum vardır(( benimlede dalga geçince özür diledim))aslında bu yürüyüşü ben tekde düzenlerdim fakat işte hani yasal düzenlemeler falan ben yapamam hani sizde döb olarak bizim sesimizi gürleştirirmisiniz . mustfaka kemalin askerleriyiz dermisiniz falan diyecektim . sizde eğer bu durum olursa döb olarak yasal izinlleme alıp bizde faceden twitterde googledan arkaşlarımızla birliktew bir kortej oluştururuz diyorum ama tekrar diyorum kabul etmezsenizde önünüzde saygıyla eğilirim))
devrim_24,

profilinde 13 yaşında olduğunu beyan etmişsin.

bm sözleşmesi ve ülkemizin kendi mevzuatına göre "çocuk" kategorisindesin. bizim ülkemizde maalesef birçok çocuk çok genç yaşta olgunlaşıyor. korkuyorum ki sende genç yaşta olgunlaşanlardansın.

bunu olumlu bulmuyorum.

dilerim bir gün bu ülkede çocuklar sadece çocuk olur, öyle çabucak olgunlaşmazlar.

yalnız şimdi söyleyeceklerimden dolayı senden özür dilerim;

çok çabuk yazıyorsun, heyecanla... bu yüzden konu başlığın "deste" diye çıkmış. "destek" olacaktı halbuki. yazdığın metnin içinde de aynı şekilde dolu hata var

heyecanla düşünmen ve/veya heyecanla hareket etmen seni sadece zor durumda bırakır. hayatta da böyle. lütfen kırılma. düşünülen bir şey kafada tam olgunlaşmadan dile getirilirse bu tarz anlatım ve yazı hataları olur. bizde yaşadık bunu ve hala heyecanımıza kapıldığımızda yaşıyoruz...

bir kuruma, şu konuda eylem düşüncem var gelin yapalım şeklinde bireysel yaklaşımlar yanlıştır. çünkü kurumlar (dernek, gençlik hareketleri) kollektif, çoğulcu akıllardır. sen şimdi kendi başına kendi aklını işletiyorsun ve bir sonuca varıyorsun.

oysaki derneklerde akıllar birbiri ile irtibata geçip hareket eder. sana hiç aklına gelmeyen, işin bir başka boyutunu gösterebilirler. buna açık olman lazım.

ama sen bir plan kurgulamışsın ve kurumu, çoğul aklı bu plana göre hareket emesini talep eder bir duruma geliyorsun.

benim sana tavsiyem,

madem kendini bu forumdaki gençlik hareketlerine yakın buluyorsun, yasal bir dernekte yaşıtlarınla buluşmandır.

böylece çoğul aklın sana kazandıracağı tecrübeden ve muhakemeden faydalanabilirsin. hem sende kendi aklını ve muhakemeni daha iyi ortaya koyabilirsin.

ama lütfen heyecanla yazma

ve oku

saygılarımla.
Alt 08.Kasım.2012, 15:13   #13

bruno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
bruno
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 3180
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 132
149 Mesajına 314 Teşekkür Aldı

Aferin çocuğa. Yaşıtları daha pokemon izleyip CStrike oynarken ciddi bir siteye girip düşüncesini dile getirmiş. Doğruyu bulması fazla sürmeyecektir.
bruno isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.Kasım.2012, 15:20   #14

Andrey Urallı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Andrey Urallı
Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 25986
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 1
11 Mesajına 21 Teşekkür Aldı

Sevgili devrim_24; Konu ile ilgili Ankara DÖB ile irtibat kurarsan daha sağlıklı bir iletişim olur.

Ankara DÖB: https://www.facebook.com/martkulturevi?fref=ts
Andrey Urallı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.Kasım.2012, 21:58   #15

Ansaneri Jova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ansaneri Jova
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üye No: 34558
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 410
555 Mesajına 1,728 Teşekkür Aldı

Alıntı:
bruno Nickli Üyeden Alıntı
Aferin çocuğa. Yaşıtları daha pokemon izleyip CStrike oynarken ciddi bir siteye girip düşüncesini dile getirmiş. Doğruyu bulması fazla sürmeyecektir.
ben o yaşlardayken mamak'ın yoksul bir gecekondu mahallesinde uyuşturucu içiyordum bu ona göre çok daha ilerici değil mi? bilinç meselesine gelince; genç kardeşimizin yapmak istediği eylemin muhtevası bizim destekleyeceğimiz yönde değil fakat bu da ülkemizdeki devrimcilerin eksikliği, her birimizin eksikliği değil mi? fazladan bir insana daha ulaşamama sorunu, bu sorunumuz hep güncelliğini koruyacak, azim, istikrar, propaganda ve yine aynıları...
Ansaneri Jova isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 18.Kasım.2012, 17:58   #16

devrim_24
Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri
Unhappy

sn. paktalos
bana verdiğiniz öğütlerden dolayı çok teşekkür ederim. türkçem çok iyi ama buna dilde uyguluyamam. hemen özür dilememin nedenide beni yanlış anlayıp dalga geçmeleri..... ama neyse çok önemli bir sorun değil . evet doğru ben 14 yaşındayım . 11 yaşındayken siyasete atıldım . 3 senede kendime çok önemli gerekli bilgiler edindin. bir sorunum olacak mustafa kemal'in soyismini yazdım yani ******* diye hitap ettim ama yıldızlanmış . üzüldüm ama...... neyse . bir çok eylemlere mitinglere katıldım . söz hakkı aldım . eylem düzenlemelerinde kurucu görevi aldım . sakın yalan konuştuğumu düşünmeyin . fakat şuan 3 senede öğrenemediğim partileri ve örgütler çok karışıtırıyorum örneğin:
halk cephesi
döb
tkp
tkp 1920
halk evleri
ödp vs.....
şu konuda fikrinizi almak istiyorum sn paktalos neden benim küçük yaşta olgunlamamı istemediniz?
Alt 18.Kasım.2012, 22:24   #17

paktalos
Hukuk Danışmanı
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

devrim_24,

*** ların art niyetli bir sebebi yok ve olamazda zaten. maalesef ülkemizin hukuk mevzuatında çok enteresan yasalar ve yargı kararları var. zamanında liberal bir yazar "avrupalılar gelse ülkemize, her kentimizde heykellerini görse ya bu adam kim, ne yapmış dese..." mealinde bir söz söyledi ve sözün söylendiği ortam nazara alınarak kişiye yerel mahkeme hapis cezası verdi. yargıtay ise kişiyi tuhaf bir şekilde eleştirerek bu cezayı bozdu. bizim sf sitesinde her kişi eleştirilebilir. ifade ve düşünce özgürlüğünün önüne ket vuramayız. fakat yapılan kimi eleştiriler, ağır bir şekilde yorumlanmaktadır. sf üyelerini zor durumda bırakmak istememekteyiz. bu sebeple kimi kelimeler yıldızlıdır. bu sadece tek bir isme yönelik değildir.

hukuk mevzuatımız ve yargı kararları üzülecek bir durumdadır maalesef. kişilere ve fikirlere dair bir art niyetimiz olamaz.

siyasi parti, dernek ve hareketleri karıştırman normal. o kadar çoklar ki! sen "değerlerle" ilgilen. tek tek siyasi parti, dernek veya hareketin tarihçesini öğrenmen sana entellektüel bir bilgi kazandırır. ama değerler başkadır. eşitlik nedir, sömürü nedir, insanlar neden haksızlık karşısında uygun bir şekilde mücadele etmelidir... bunlar değerlere ait bir konudur. bu yüzden asıl ilgi noktan insanı insan yapan değerler nedir diye düşünmendir öncelikle. sana hap misali bunlar şunlardır demeyeceğim. bunları düşünerek sen zaten bulabilirsin.

küçük yaşta neden olgunlanmanı istemedim.

küçüklüğün tadını çıkar diye bu ülkede fırsat vermiyorlar gerçi. ama üretim ilişkisinde olmayanlar, okulda eğitim esnasında bir otoriteye tabi olanlar kendilerini çokça geliştirmeliler diye düşünüyorum. öncelik noktası zihinsel, ruhsal, fiziksel gelişimindir diye düşünüyorum. ilgisiz, apolitik bir insan ol demiyorum. öncelikli noktan zihinsel, ruhsal, fiziksel gelişimindir. oku diyorum, sporda yap. vücudun daha kendini yeni buluyor.

tek tek dernekler partiler o kadar da önemli değil. insanı insan yapan değerlerdir önemli olan. sen şimdiki yaşında bir üye, partili gibi düşünmemelisinde. bilgini kişiliğini geliştirmelisin.

bizi insanlık idealine sahip çıktığımız değerler (insanı insan yapan nedir? sorusuna verdiğin cevaplar) ulaştıracak.

lütfen bu açıdan bir kez daha düşün.

bu arada oku.

ismini saydığın hareketlerin hepsinin bu sitede kendilerini kendi dilleriyle anlattığı bölümler var. ama yine sen okumamışsın
Alt 19.Kasım.2012, 00:41   #18

devrim_24
Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

sn paktalos
ben bu siteye yeni üye oldum okumaya çok vakit kalmadı ama bu site için ilk baştaki olayları paylaşmak için üye oldum o yüzdende pek okuyamadım ayrıca siz sanırım avukat gibi bir mesleğe sahipsinizz ben ing öğretmeni yada avukat olmak istiyorum fakat matematiğim çok kötü bir durumda avukatlık matematik istermi? ayrıca meslek hakkındada vereceğiniz bilgiler için de şimdiden teşekkür ederim
Alt 19.Kasım.2012, 01:12   #19

paktalos
Hukuk Danışmanı
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

devrim_24,

döb ün konu başlık alanlarında kişisel soru ve cevap olmaz. üyelerin kişisel olarak danıştığı soru sorduğu yerler vardır. o alanlarda bu hususta yardım istersen elbet bir cevap veren çıkar.

meslek tercihi için daha birkaç senen var. acele etme.

hep yaşının küçüklüğünden dolayı cevapları erteliyorum diye de kızma

bak ne diyeceğim, benim beynim gelişmiyor artık. biyolojik olarak beynimin artık gelişmediği yaşlardayım. sense yaşın itibariyle beyninin biyolojik olarakta geliştiği yaşlardasın. soyut düşünme yeteneğinin sıçrama kaydedeceği yaşlara giriyorsun. bu yüzden meslek seçimi konusunda acele etme.

dur bakalım,

ama oku

teorik yazılardan ziyade roman okusana. ciddi söylüyorum. faydasını çok göreceksin.
Alt 19.Kasım.2012, 20:04   #20

devrim_24
Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

roman okumam ki evde bir kütüphanem var bir odamın yarısını kütüphane yaptım kendi biriktirdiğim paralarla o kütüphanedede birsürü kitap var nerdeyse 170 e ulaştı .
hepsini okudum ama hepside siyasi . ayrıca ben bir dahaki seneye seçicem . iyi bir lise için ama bunlar şimdilik önemli değil ii akşamlar
Alt 19.Kasım.2012, 22:58   #21

riya_şoreşger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
riya_şoreşger
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 32306
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
roman okumam ki evde bir kütüphanem var bir odamın yarısını kütüphane yaptım kendi biriktirdiğim paralarla o kütüphanedede birsürü kitap var nerdeyse 170 e ulaştı .
hepsini okudum ama hepside siyasi . ayrıca ben bir dahaki seneye seçicem . iyi bir lise için ama bunlar şimdilik önemli değil ii akşamlar
ömrümüm sonuna kadar okuduğum kitap sayısı 170 olursa kendimi allame-i cihan sayarım ben.bir yıl içinde 17 tane kitap okuam bir sonraki 40 yıl boyunca övünürüm.14 yaşında 170 kitap ha?tebrik ederim.doğru olan benimki değil seninki.bravo.
riya_şoreşger isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.Kasım.2012, 19:22   #22

Enternasyonal Sosyalist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Enternasyonal Sosyalist
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 43258
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
siyasete kendini vermen güzel fakat devrim_24 kemalizmin sol ile hiç alakası yok.bana eğer inanmazsan internetten dersim katliamı ile zilan katliamını araştırmanı öneririm
Enternasyonal Sosyalist isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...