Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > KÜLTÜR & SANAT & BİLİM & EĞİTİM > Mitoloji

Mitoloji Mitoloji, efsaneler...

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi KASYOPYA DENEYİ BİLGİLERİNE DAİR ÖN YAPILIM
Cevaplar
33
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
498
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 19.Şubat.2019, 21:19   #26

"ictenlik" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
"ictenlik"
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 55352
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 24
71 Mesajına 88 Teşekkür Aldı
Standart KOMÜNİST TANRI/TANRILAR

Hiç korkmayın

METİNDEKİ "BH ADAYI" KAVRAMININ "SOSYALİST ADAYI" OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİ

Bu metni okuyan herkes doğal Sosyalist Adayıdır.

Çünkü;
Bu metin SERVİCES TO OTHERS YOLU (Türkçesi şimdilik BAŞKALARINA HİZMET ve BH YOLU olarak çevrilmiş yol) dediği bir kavramı bünyesinde taşır. Metnin ana temasıdır. Herkesin kafasını taktığı şeydir.

Bu Marks'ın KOMÜNİZM i ile birebir aynı ve yakın tam örtüşüyor. Ve bireyciliğin tam olarak tersi.

BH yani BAŞKALARINA DA HİZMET denilen kavramın tersinde ise SERVIS TO SELF yani KENDİ (Çıkarcılığına) HİZMET (KH) kavramı bulunur. Bu metni okuyan tersyüz olur resmen kendisinden bir midesi bulanır.. Çünkü dünyadaki kitle genel olarak KH tır. Bu birey lehine bölümlemeler değildir tüm gerçeği temsil eder... Çünkü burda gerçeğin yapısı ve modülü KH tır.. Serbest iradedir.

Metin enerjinin iki yönlülüğünden yola çıkarak varoluşta iki tür toplu deneyim biçimi ve iki ayrı gerçeklik modülü ve modeli ya da yapısı/biçimi önerir... Bunlar birbirini dengeler. Enerjinin kendi yayılımı referans olarak bunu ortaya koyar. Bu kaçınılmazdır .Zorunludur.
Bizim modül kesin olarak KH tır. Yani bir şeyden kaçmaya kurtulmaya gerek yok, bu doğal oluş, doğal koşullar ve zorunlu enerji devirdaimidir.

Yani bu metni okuyan herkes bu kavramı yani ÖZGECİLİĞE benzer olan BH kavramını anlamaya ve çözmeye çalışır ve bunu kurtuluşu olarakta görür.
Yani bunu okuyanın her biri yarı Sosyalist adayıdır. Metinde buna "BH Adayı" denir... Er geç o tahlili yapacak.. dürüst okursa.. Nasıl BH olunacağı tartışılır durulur. Ancak mesele anlaşılmaz görülür. Hiçte öyle değil...

BH; Güç (Üstünlük Artma Şişme) istencinin ise tam tersi ve zıttı.
BH 'a uygun doğru kavram; genişleme, dışa yayma/verme -dışageçirgenlik, şeffaflık ve BİLGİ İSTENCi
KH içe toplama..
Güç bilgiden gelir.Bu kadar bu..

Yani bu metin iyi çözümlenirse Sosyalizm savını güçlü dayanaklarla güçlendirir.
Beni buraya getiren o..bu..
Kopup gelemeyenleri getirmeyen bu kararsızlık..

Ancak metin bu kavramı yani BH'ı bir bilinç sıçraması, değişimi gibi ele alıyor.
BH kavramını başka bir gerçekliğe ve geleceğe monte ediyor. Olasılık alternatif bir geleceğe...
Bunu da olası ve alternatif farklı bir uzay zaman sektörüne geçiş ya da alternatif başka bir zaman mekan sürekliliği ya da buranın o bilinçle tümden değişimi vb. olarak ele alıyor. Suyu kaynatmak gibi, bir şeye enerji vermek gibi ya da bir şeyi yakmak ışıtmak gibi düşünün.. Dışardaki tüm gerçeği benzer yolla resmen değiştirebileceğimizi ve bunu kendimiz yapabileceğimizi öneriyorlar.

Alıntı:
Ancak metin bu kavramı yani BH'ı bir bilinç sıçraması, değişimi gibi ele alıyor.
BH kavramını başka bir gerçekliğe ve geleceğe monte ediyor. Olasılık alternatif bir geleceğe...
Tüm insanlık için.. Birey lehine değil. Tek tek birey seçimi diye bir şey yok. Bellek kitle/kütle bütün...

Bu metin bize yani insanlığa bu BH deneni temsil eden BELLEK in açık bir Vizyonu ve erişimi olarak düşünülür. Tabiri caizse bize yani tüm insanlığa açık bir yol yön gösterilmektedir.

Yani bu metne göre insanlığın önünde iki yol var.
Sağ ve Sol gibi düşünün.
BH ve KH kavşağı ve ayrımı sapağındayız....

Yani İnsanlık ya yarı tanrılaşacak, güçleşecek daha da tiranlaşacak ve güç istencine sömürgeciliğe hatta uzay koloniciliğine fetihçiliğe doğru yol alarak, yönelerek merkezlenecek

Ya da diğer BH denen bu kavramın ucuna bulacak ve yayılacak
Bizce KOMÜNİZM de bunun çok yakın bir tarihsel temsili ve mataforudur..

Metnin yayılması çok büyük bir yıkım olur. Ama kitlesel bellekteki tüm amnezilere bakarakta söyleyebiliriz ki aranan da (vicdani olarak) insanlığın ihtiyacı olan da odur. Tarihsel aranan Metafor o. Kitle bellekte izi var.
Metnin gücünü biz biliyoruz. Ne yapılması gerektiğine tarihi dostlar karar vermeli.

Yani yarı sömürgeciler (KH denen) ne kadar Tanrıysa onlar da BH denen de bir o kadar Tanrı ve güçlü.
Tanrı Manrı değiller ama böyle dedim. Kimse Tanrı değil. Herkes herşey Tanrı ancak kavram denkliği gerekiyor..
Bakın insanlığa nasıl erişmişler.

Bu BH ve KH ayrımı denilen kavşak bireysel bir şey değil. Bireysel kurtuluşta değil . Onun mücadelesi de değil Okuyan Arkadaşlar anlamıyor. Tam tersine gidiyor hala... Hala birey bölüyor. hem BH diyor hem birey. bölüyor kendini seçiyor ve bölüyor.. Yanlış... BH birey lehine bölünmüyor.olunmuyor..

BH KH ayrımı kavşağı denilen şey
Doğru yorumlanırsa içinden SOSYALİZM çıkacak.

Kitlesel belleğe ve ortak özgür doğal ilerleyişe ve doğal kendinden seçimlere ve süreçlere dair bir kavram. Özel seçilmiyor ,özel istek gerektirmiyor. kendinden oluyor. Bireye (tek bireye ve onun kazanımına özgü bir şey değildir. Bunu da okuyan arkadaşlar anlamıyor. Kitle kitle...önem...
Ya herkes KH ya herkes BH son tahlilde.
Gerçeklik modülü KH ya da BH. Kütlesel modül...
Bireysel kurtarma kurtulma yok. BH olan yükselen yok. Ölüm yansır. geç..
Kalım yansıt şimdi...

Burda metinde insanlık "tüm bir kitle zihin" olarak "bütün" ele alınıyor. Yani KH ve BH olma denen de açık yönlendirilemiyor, doğal yön. Su nereye akarsa oraya akacak/akar... Bu kadar..
İnsanlık su..Bu kadar... Kendinden akacak doğal yönetmeyeceğiz_ bu kolay
Bilgi sadece bilgi anladın mı?

Ama BH denen doğal yönün doğa da şu an tam gözükmemesi, açılamması yansımaması ve tam bilinmemesi belki bir sorun. İnsanlık başka yön yok sanıyor ya da o yol gölgeli şu an. Biz güneşletiyoruz biraz. Biz güneşlettikçe yansır o yansıyacak merak etmeyin.. Şavkır şavkır o o.... Kitlelerin gözüne çalar/Ruhuna çalar merak etme...
Mesele bu..

Kavramlar; metin ne kadar okunsa da, tahlil edilse de tam anlamıyla anlaşılmıyor. Bize göre bir öte realite ve aslında kavrayışsallık(/(çekişsellik/çekiş)) dahilinde ancak yapı tanımlamak güç.
Öte yandan burası da her halükarda süren ve sürecek olan bir zaman sürekliliği.. Yani "bir dünya" varolacak. Bizler burada olacağız. Onlar orada olacaklar.. Bize böyle yansıyacak... Bizler ve onlar farkı yok .Öyle...
Paralel evrenleri düşün....

KOMÜNİZM kavramının ucu metinde güçlüce var..
Tarihsel karanlık aydınlanıyor diyoruz. Tarihsel çıkmaz..

Lütfen tarihsel dostlarım bizi dinleyin. Bizi artık incitip tersleyip hırpalayıp terslemesinler.
Net olarak var. Tarihi dümdüz edip yıkabilecek bir metin.
İyi sentezlenirse "KOMÜNİZM" kavramını direkt ve açık kitlenin eline ve kucağına veriyor kitlelere belirtip öneriyor.
Bunun açık olarak anlaşılmasını istiyorum.
Bu metnin tahlili bu..
Son tahlili.

Tanrıyı dayanaklarla yıkıyor. Süreç gözleme açık. Haberleştirilebilir. Kamulaştırılabilir. Grupla grup teması kurulup sorular ve görüşler alınıp verilebilir. Kişiler davet edilebilir.
Bunun açık olarak anlaşılmasını istiyorum.

Kavramsal Kitap yapılmalı, sadeleştirili, ayrıkmalı...Bu kadar..Bu..

Bize göre bu metin KOMÜNİST DİYARDAN, KOMÜNİST ÖTEDEN GELİYOR VE GERÇEK KOMÜNİST TANRILAR a ve gerçek bir KOMÜNİST BELLEK e erişim.
Tanrı Manrı değiller de bakın öyle dedik.denge.denge kuramı bu.

TEOLOGA GÖRE ONLAR ŞİMDİLİK TANRILAR (GERÇEK ASIL TANRILARI BUNLAR) KOMÜNİSTE GÖRE İSE 'ARKADAŞ'LAR. ZİHİN KARDEŞLİĞİ/BİRLİKTELİĞİ.
Kamusal mal.bellek

Komünist Tanrılar var bir de bireyci Tanrılar var gibi düşün.
(Tanrı yok ve aslında evet Tanrı değiller ama böyle bir düşün ayır şimdilik.dengele.Bu sana farkı gösterecek.
Yani istersen Komünist Tanrılarla; istersen bireyci Tanrılarla ittifak ve işbirliği yaparsın. Komünist Tanrılarla yaparsan zaten çalışman, öğrenmen, emeklemen, bol bol mücadele etmen, ataleti yıkman beklenecek ve bir toplum kurman dayanışman gerekecek. Zor yoldur hazır vermez. Kendin yaparsın herşeyi. Öğretir güçlendirir...

(( Bu Kasyopya okuyucuya bir özel iç not. Belki çoğu da öyle ama. Böyle bir şeyi kendi iç forumlarına henüz yazamayacağım ya da yayınlayacağım için)
Böyle yazmalıyım anlamıyorsunuz, sarsılmalısın...
BH gelip seni kurtarmayacak. BH gelip seni BH yapmayacak kardeşim. BH yani Sosyalist adayısın. İsteyen -istersen. BH adayı demek Sosyalist Adayı demek. Yakın buna. aynı gibi..
İstersen şimdi bunları yazacak başkasını ara..
Ya da Krishnamurti-nin dediği gidip sizi kurtaracak/kollayacak, bilgilendirecek, vaaz edecek başkalarını arayabilirsiniz.. Kendinizi kurtarın/tartın. Tartıya gelin.. Dayanışın. Yol bu.. KH için de Yol bu..
Birbirimize tutunuyoruz doğru kavram bu...

Bu kavram (yukarısı) sunulmadan gücü, neyin ne olduğu anlaşılmıyor. Eşitiz. Kendilerini kırarlar. Anlamak zorundalar. Kim olursa olsun. Ha en köşedeki dinci ha en beri de marksist sosyalist aynı anlamak zorunda
Sen işine geleni anla..)

Yani komünist Tanrılar gelip seni kurtarmaz.Gözlemler...
Yapacaklarını da zaten yapmışlar metinde süzümlük veri var.
Gerisi bize kalmış gözüküyor. Tarihi dostlara kalmış gözüküyor. Emekçilere kalmış gözüküyor. "Ben" kendimin değil insanlığımın/insanlığın emekçisi.. o kadar. "Ben" insanlık işçisidir.

Ölüm kavramını atın kolay. Elde bir bıçak gibi. Sopa gibi. Bırak yaa...
Kimse ölmüyor tamam bu kadar kolay..
Kimse doğmuyor da bu olmuyor baksana
Görüntü nasıl da kirli...

(Yapışık teoloji referansı bu söküldüğünde sen görürsün hanya-yı? konya-yı? hazır ol sen buna emi)

BU METİN NEW AGE/NEW AGECİ FELAN DEĞİL...
Bunu daha demeyin
Bunu diyene iki çift lazım olabilir ama neyse daha erken diyelim o halde.

(Bu Metin; Kitlesel belleğe dair)
KOMÜNİST BİR MANİFESTODUR..

KORKMAYINIZ..

Ölüm kalım bunlar safsata her ikisi de yok ki
__
Bilgi güçtür... - Kasyopya Deneyi
---
Teolojik taban/referans bırakılıp doğa taban kullanımalı gözlem için...
Kağıtlarda yazılanları bırakın, doğaya bakın. Bilgi doğa da...

"İLETİŞİMLER LİNK"

Konu "ictenlik" tarafından (20.Şubat.2019 Saat 04:39 ) değiştirilmiştir..
"ictenlik" isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.Şubat.2019, 00:15   #27

"ictenlik"
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri
Standart KOMÜNİST TANRILAR 2

Öğrenmek zorundalar. Yukarıyı açtım.
Biraz daha ekleme sundum
Bu iyi ve doğru bir kavramlaştırma. dengeli
Çünkü KH denilen bir şeyden yani yarıtanrı uzaylıdan ve güçten korkuluyor. Çekiniliyor
Bu o kavramı hafifletir ve dengeler
Son tahlil de Tanrı kavramını sevmiyor ve özümsemiyoruz ancak bellekler için dengeli bir diyalektik yazılmalı. Gücün karşısına güç ve anti bellek koyulmalı
KOMÜNİST TANRILAR dedik doğrudur
Tanrı tümden yıkılana kadar KOMÜNİST BELLEK VE TANRILAR olarak kalacak.
Yani Tanrı korkusuna BH yolu seçememek gibi angaje olmaz unutun. Siz sizsiniz gücünüzü elinize alın. Kaderinizi otoritelere bırakmayın.
Tarihsel yazıcı aramaya gerek yok bunlar doğru kavram...

Yani bu dünyanın hükümdarı oymuşta KH mışta hayatımı talana çevirirmişte bir BH gelip kurtaracakmışta
Böyle bir şey yok. Kaderinin ipini eline alacaksın. Gökten kurtarıcı gelmeyecek sana.
Bunu yazıyorum diye kızılıyor. Bak 7 yıllık çaba aynı yerdeyim.. Dosdoğru

Zaten metin ve bilgi yansımış yapılan yapılmış
Tüm insanlığa bir şekilde uygun koridorla açıklanmalı.
Herkesin hakkı ve herkese lazım bilgi

En azından toplum örgütlenmesini bir biçimde düzeltir Tanrı kavramını yıkar ve KH yoluna gidilse de iyi bir toplum kurulur.

Bir gün herkes öğrenmek zorunda ve öğrenecek. Bu doğal olarak olacak...

Bu metinlerin çoğunu birazda kendi forumlarından ya da başka yerden serbest yazamadığımız makul sözedemediğimiz için de yazıyoruz.
Öğrenmeliler. Umarım okurlar..

Yani bu metni 10-15 yıldır okuyup bekleyenlere söylüyorum....
Neyi bekliyorsunuz...

KH ın yıkımcılığı varsa BH ın bir o kadar sevgisi var unutmayın...
Korkusuzluk tam bir dengede görülmeli. Sıfır korkusuzluk... Bu sizi geleceğe taşır...
Anti korku. AntiKorku size yol gösterir...

Tanrı kavramı yok asla Tanrılaştırılmayacaklar. hiçkşimse hiçbirşey Tanrılaştırılmayacak. Herşey tanrı ancak varolan kavram kendi antisiyle törpülendi hizaya getirildi...
__
---

"İLETİŞİMLER LİNK"

Konu "ictenlik" tarafından (20.Şubat.2019 Saat 04:42 ) değiştirilmiştir..
Alt 20.Şubat.2019, 01:34   #28

"ictenlik"
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri
Standart ANTİTANRI

KOMÜNİST ANTİTANRILAR 3

"BH" ANTİTANRIDIR, ANTİBENDİR, (AntiBenliktir)
ANTİ TANRI OLARAK KOMÜNİST TANRIDIR ya da TANRILARDIR (doğru kavram)...
Antibenlik olarakta Komünist Benlik/Bellek bileşimidir.

Benliksizlik
__
---

"İLETİŞİMLER LİNK"

Konu "ictenlik" tarafından (20.Şubat.2019 Saat 01:38 ) değiştirilmiştir..
Alt 20.Şubat.2019, 01:57   #29

"ictenlik"
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Sayfa başındaki ;Post 26 ya yeniden düzenleştirmeler uygulamdı ...
__
---

"İLETİŞİMLER LİNK"

Konu "ictenlik" tarafından (21.Şubat.2019 Saat 23:32 ) değiştirilmiştir..
Alt 21.Şubat.2019, 22:36   #30

"ictenlik"
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

-Beni anlamayan Kasyopyacıya/(Bir -Birkaç İç Kasyopya Okuyucusuna) Özel Not-

(Yine bu metinleri yine kendi forumunda tartışamadığım için de burdandır. Belki daha çok onun önceki okuyucu tabanını ilgilendiriyor..)

Dünya da "BH" denilen uğruna çekilen ne kadar acı varsa Sosyalist Marksist Komünist denileni de işaretliyor. Unutma.

Bir de Anadolunun bir yolunu, yolunda var izi. Ek
Alevi Bektaşilik denen yolu gövdeyi işaretliyor ..

Yani bu metin de BH yolu olarak sözedilen Başkalarına Hizmet yolu.
Bu metin okurlarının aradığı şey ve kavram
ya da bunun uğruna çekilen acılar ve acı çekenler. Yarası sarılması ya da onanması gerekenler.
Bu konu da yanılmıyoruz, gözlemliyoruz.

Bunu bir saygı duruşu (referansı, reveransı ve açılımı) olarakta alabiliriz.
Yani bunu bir ön saygı duruşu olarak alabilirdik alabiliriz
Ben bir yorumcuyum ve öyle işaretliyorum, sentezliyorum. Açık

Benim yorumum bu. Açık
Seversin sevmezsin (eğer ilgiliysen) aynı yerde/düzlemde (er ve geç) buluşunca görüşürüz. Açık.
Açık...

Bir gün sosyal vicdan ararsan da. Yaslanacak dayanak/yürek..
Bunu anlarsın. Anlardın...
İşte o gün üretmek zorunda olduğunu anlayacaksın.
Kendini üretmek ve katmak

Bh Lar ya da BH adayları denilebilecek birileri varsa onlar bunlar bizler... Ok....

Tünelin ucu ne yazık ki?
Niye yazık??
Ha sen başka bi şey bekliyordun
Dayanışın/Tarihsel dayanışın.bu kadar..
Birileri soylarının uçlarını (geçmişlerini) bulacak)
Genetik soy yürüt geri anlarsın...
Kimse kopmasın kaçmasın...
----------

Bak buna dair (sınıflar kütleler katmanlar çatışması) bir açılımına dair alta bir yazı yazdım ancak şu. Bu konudaki düşüncelerim tam yerleşik ve yeterli değil. Eksik buluyorum eksik yorum olacak .Eksik sentez olacak. bozuk yorum olacak o yüzden açamıyorum ama bir denedik...

Şimdi BURAYA yani aşağıya bu yorumuma dayanak bir şeyler yazdım
...

Bunu anlamayana iki çift söz.
Laura testi geç /sınıfı geç..
Laura testi geçsin.. Nasıl geçecek? Kim test ediyor?
Bir de dahil olmaya çalışılan grup yorumu var o metinde. ,
ilgi ya da koruma almaya çalışılan gruba girmekle ilgili metinde bir örnek yorum daha var.
Şimdi tam çıkaramadım....
Bunu bulun. İkisini birleştirin. Tamam mı?

---

Kızılderili yetişme boğuşma çağı gelince ya gece doğaya gönderiliyor çıplak doğa da yatırılıyor.
ya da bir kaç yırtıcı ve vahşi hayvanla boğuşması ve üstesinden gelmesi isteniyor bekleniyor. (New Ageci kimi literatürde ruhun kara/karanlık geceleri denen şey var.) Bu öz-gelişim. O onun kendine lazım diğerlerine gerek değil anladın mı?
Testi geç'i buraya çevir şimdi ne kadar yolunuz olduğunu diğer anlattıklarımla birleştirip bir bakın görün. Farkı görün..
Yoksa Kızılderili olamaz. Yapılması gerekenler var

"İlüzyondan çıkış doğası gereği rahatsızlık vericidir -Kasyopya Deneyi" şimdi bu anlama sarılan cümleye bakın...
(Geç kalınmışlar yolda anlamına geliyor. Soyunda dönüyor geri. Açması çok karmaşık. Teolojik tabanı bırakın anlayın..)

Bazıları halihazırda ilüzyondan çıktı ve çıkık-kopuk anlıyor musun?
Hangi kitleyi temsil ediyor? Kim onlar
Uyanmamak için direniyorsun anlamına gelir. Düşük ve yetişkin azlığı değil uyan.. Uykuya tersine direniyorsun demek...

Kasyopyayanın birilerinin babasının hatalarıyla ilgili söylediği şeyi hatırlayın ve bunu bir şey yapmayanlar soyunu suçlayacak ifadesiyle birleştirin.
(Tüm soyun yapıyor demek bu yakın evet)
(Belki 70 teki 80 deki hatasını gideriyordur bu karmaşık çok parabolik bir denklem bunu neden soruyorsun.?)
(Kendi soyun arkanda; arkana al bu kadar. ruhunu arkana al korkma yaslan ok)

Tüm işleri tek bir yazımcı yapmayacak merak etme
Çok iş...

Domino; fişek; taşlar; işler
Domino yuvarlanır..
Makaranın ucu doğru açılmışsa ya da uygun taşa vurulmuşsa?? gider. Bakalım doğru mu?
bunların neyini açayım
Domino ya da kelebek (etkileri var. tarihi sarmal bu.)

Bir kelebek ölünce sıradaki kelebek olmak sıradaki kelebeğe geçiyor bunu anlamıyorsunuz siz
Kelebeklerin cinsiyetini tartışmayın bunu aptallar yapar. kimliğini de...
Yüz maymun deneyimi varmış ne? .kimse kendine özgü tek değil zaten.. Bir maymun 100. Maymundur ama sayma
Siz hangi maymunun patetesi ilk yıkadığı pişirdiğini (maymun adı) sorguluyorsunuz orda bir şey bulamazsınız. Bunu geçin öğrenin. bu yüz maymunun tümüne dair bir eylem ve bilinç.. Yüzüncü maymundan itibaren yüz maymun da yıkıyor...

Şimdi yıkacak kurtlar var yolda...

Bir de bu öykünün kurtlaşmış biçimi var bekleyin.
Kaç kurt neler yaparmış...

---

Ben internette kimin hangi gruba girmeye çalıştığını hangi gurubun ne referans verdiğini, ne hizmet istediğini -beklendiğini; Kas kust yapısını yıllarıyılı gözlemlemiş bir adamım...
Kast yapıları var kast ..kastsız grup arayın görüşelim kim kim?
Kastik arazi biraz bozuktur.bize gelmez...
Biz hiyeralşi tırmanamayız. Direk yıkarız ya da tepedekini kollarız... ... ederiz...
Yahu kardeşim doğamda yok.çöz sen bunu ...

Siz tarihsel tünelin ucunun buraya ve denen kavrama çıktığını ve bileştiğini şimdilik yadsıyorsunuz
Yadsıyın bakalım
Bu yadsıma ya da geçişme denen ne kadar sürer bilemem ama tarihi yol engel .ben yıkmasam sen yıkmasan ne farkeder. 100 sene gece kalır başka bir maymun (ki aslında maymunlar bütünü) bu tarihi yıkmayı öğrenir..
Ben (eğer öyleysem) sadece yüzüncü maymunum ama 100. Maymun olmak ondan sonraki yüz maymunla aynı maymunluk..Yani ondan sonraki tarihi yıkarak yiyecek. Yani sonraki yüze dair ve dahil-tek maymun değil hala referanslamıyor. Dilin kalıbı bu kardeşim bu kadar anlatıyor.

..
Yahu bunu anlasana ne bu kimlik telaşı? Doğru oku referansla...

Üst (ya da dış) sosyolojik grup taban arandığında neler olacağını biliyorum. Oraya kısmen yazdık. Anla.
Bilinç sıçramasının kimi nere götürdüğünü; hangi kapıya kampa ve gruba çektiğini dayandırdığı ;grup gözlemlerini çözüyorum ve izliyorum
Grupsal gözlemleri izledim.
Yersiz.yönsüz yolsuz kalmayın. Arada kalmayın çekin fişeği işareti Ok...
Kimin çakal kimin ne olduğunu biliyoruz.
Sosyolojik kaymaları
yıllaryılı

100 çakal?nerdesin?
Yüzüncü çakal aydınlanınca sen aydınlanırsın merak etme özel çaba gerek yok
Tek değilsin yüz'ü bir aydınlanır ok...

Bilim evrim kampına giremeyen sızamayan koca bir grubu da gördüm ben başka grupları da izledim merak etme
Elit grubuna sızamıyorlar kapıdalar tış tış

ER -geç birileri kendi sosyolojik tabanını grubunu (geçiş noktasını referansını felan) doğru düzgün işaretler bulur_bu işler düzelir olur...
Ne kadar acı dolu ve ne kadar yıllar-yılı dolu olsa da
Acısız istiyorsun? Bak burdayız yazdık bak

-----Ara Not'a-----
Tarih deveran eder ben yazmasam dibe çöker geri kalkar korkma bi şeycik olmaz. Bir gün bir yerde olur. referanslarınız tam değil. Teolojik referansla bunlar aydınlanmaz.
(Kasyopyaca) Lineer olmayan sisteme girdi denilenle ilgileniyoruz anladın mı başka çaba yok,iş yok. Olay bundan ibaret..
-------------

Yapıcı kaymalar felan? soru işareti
Kimin kime neye adam topladığını da görüyoruz...

Tarihi sentezler yuvarlanır.bir sentezden diğerine
Kurtlar kümesi
Referans verdi
Ok....

Yani BH yoluna gidiyorsan er geç referanslayıcı bir sosyolojik grup olan bir Sosyalist Marksist vb. grupla ön-dövüşçüyle çarpışacaksın (güçlenceksin) birleşeceksin, yüzleşeceksin/geçiseceksin felan net ya da tabanında bu var (az ya da çok bilgi ve kayış noktan.. anladın)

NOKTA
NOKTA ATIŞÇILAR
GÜLE GÜLE...
NET
-
LAURA DA PORA DA...

Doğal taban mısın?
Ne kadar
Öyle davran

Ok
__
---

"İLETİŞİMLER LİNK"

Konu "ictenlik" tarafından (22.Şubat.2019 Saat 04:50 ) değiştirilmiştir..
Alt 22.Şubat.2019, 03:12   #31

"ictenlik"
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Bunları yazdığım için üzgünüm. Düşüncelerim tam değil ve "ÜSTTEKİ BU POSTUN" uzantısıdır.

Soranın çatışmasına ya da açılım isteyenin düşüncesine yöneliktir.
Yazdığım için üzgünüm ya da böyle yazdığım için üzgünüm
Bendeki referansları vereceğim...

Teolojik tabanı bırakırsanız her şey netleşecek... Bunun için..
İnsanı Hayvan gibi düşünün. Bildiğiniz hayvan gibi düşünün, hayvan grupları gibi düşünün ve yargılamayın...
Doğal insan grupları 1
Bu 1
İnsanı renkler ve kuşaklar hatta renk kuşakları gibi de düşünebilirsin 4
Kimseyi özel yargılama. herkes herkes. kendi durumunda sıkışık ok.. Kimse kötü değil_Kötülük kendi seviyesinde gerçek ok...

Dış doğa üzerinden düşünün; fikir yürütün.. bu iki 2
Yazılı taban değil. Nesnel taban tabanın kendi. Düşünce tabanı gözlemin kendi olanın kendi-ne yap/çek. olacak bu basit. İlk çocukluğa git ve düşünceni birleştir bunla..

(Bak şunu öneriyorum. Modern kenti yık kafanda bir avuç insanı doğaya götür; yanına kimi alırdın? ve orada ne yapardın? Kime ihtiyacın duyardın? olurdu? Bir insanı değerleme referansı için kullanın? Kimin adam olduğunu burdan anlarsın tamam. Ya da bunu Şirinler köyü yap şimdi uymayanı kaldır at tamam..)

Teolojik tabanı yıkarsan herşey netleşecek tüm anlatılanları göreceksin benden iyi göreceksin merak etme
Yazılı varakaya dayalı düşünme, düşünce indirgeme.kökü beri çek olana yapıştırt_dış olana...
Ve yukarıdaki temaya dayalı düşün...
..

Şimdi
Burdan gidelim....
Şimdi tarih sahnesinde bir kaç grup var kitle var.
Bir kast piramidi kurarsanız bu aşağıdan yukarı iki boyutludur.. Alttakiler üsttekiler vardır.

Biz serbest kümeler alanlar öneriyoruz bunun yerine...
Biz bu bellek grup ve kümelerini (sosyolojik sınıflar deneni; kuşaklar, kavşaklar geçişler ve katmanlar deneni) ya da toplumsal alan ve kişi tiplerini hem kümeler, (kümesel gruplar - kümesel bellek) hem bellek alanlar (bellek alansal bileşimler -alan bellekler) olarak işaretliyoruz ve serbest (boş) kümeliyoruz. Bu 1.

-------------Ara Not------------
Buradaki tüm herşey gibi yazmasam iyiydi denilen anlaşılmaz not

Birleşik Alan BAT denilen BAT..
Ya da bunun forum tünelleri gibi olanı var bu çok karmaşık şimdilik anlatamam ya da açamam donem yok az..
Doğayı ve kitle bilincini burada da- interntte de temsil görüyor gibi düşün. Düşünce bellek alanları ve kast grupları -kastsız grup... Tünelleri dedim çünkü tünel... Sosyalist bellekin üstünde bellek yok yıldızlar.. Geçiş tüneli....
Komünist Tanrılar örneğine geri dön burdan anla beni uğraştırma
KH 6 Ormetyona kadar gidiyor. BH 4 ten hepe açılıyor bu. Okuyorsan anla iyi analiz et .sıkı analiz et düşün ne var bunda.. 4 e açılmak 7 ye açılmak.
Ormetyonun dönüşünde nerden 7 ? 2,5 tan mı_ 4 ten mi_?

Bazı tünellerin ucu bazı yerlere açılır sıçrayacak ve sıçranacak delik/geçit ve koridor/tünel arandığında görüşürüz. Mecburen görüşeceğizdir.
Sosyolojik taban kaymalarında gökyüzüne uçamazsın bunu da anlatamıyorum.
6 Ormetyondan geri gelirsin kastlara bakarsın ne var ne yok buluşuruz senle de...
Renk geçişleri bu örnekleme için kullanılabilir tonlanabilir. hata yapmamak için vermedim.
Kımızının en derininden maviye mi dönülüyor? düşün...
Kırmızı da ne kadar ileri gidebileceğini bir hesapla. En son Ormetyon olursun Ormetyonun kendi..

KH enerjilerinin son durağı karadelik tersi akdelik
Nebula mı?
Bilmiyorum
Bu yapıyı kuradmadım

-----------Diğer Yazımın Süreci--------

Kişi ve ben tipleri için renk örneğini düşünüp önerdik.
Renk ve tonları var. Kuşak ve sınıflar var. Sınıfsal çatışmalar var.
Bu renk denen hem ben ve ego kuşaklarını ve yani kişi ve kişilik tiplerini/örüntülerini hem de tarih sahnesindeki genel kişilik tipleri ve (hem de sosyolojik grup tipleri ve) çatışmaları da simgeliyor, bakacağıZz.
Aslında renk denen tüm doğayı da kuşaklar. iyi bakın görün sentezleyin

Şimdi örneğin Türkiye Ülkesi denen yerde Türkiye Ülkesinde ;Teolojik Yerli tabanlı/taban bir grup var. İktidar da ya da iktidarı simgeliyor. Muktedir ?mi? hımm. Muktedir onun üzerinden mi?
Karşısında Ulusalcı Milliyetçi (öyleler Ulus kimlikçi) ve eski Cumhuriyetçi bir muhalefet var. Yenilikçi değiller eski Cumhuriyetçiler. Artıkçılar.

Tarih sahnesi bu ikisi arasında gibi
Genel sınıf kavgası da bu ikisi arasında gibi
Yani Teolog Alt Yerli dediğimiz Sınıf/kuşak onun sınıfını kapmaya çabalıyor gibi ya da böyle değilse de bir dışardan bakıyor ona anlamıyor değil mi?

((Onun basıncı bakın Ulusalcıyı nere götürecek bunu da düşünün..))

..

Ama şu var . Ulusalcı Milliyetçi Eski Cumhuriyetçi denilen toplumsal tabaka ve statü de onun yani Yerli Takımın (Teoloji Takımın ve Kampın) bir yarıbuçuk üstünde gibi mi? ya da dışında....
Onun değerlerini yokluyor.kaynaşıyor yıkıyor bozuyor kendi sıçramasına ve ikili yer değişimine ve araya geçişine taban arıyor..ya da kendi sınıfını oturtuyor başka bir alan vs. gibi. Kendi bellek kümesine yer alan sınıf açıyor. İzini açıyor katıyor. katmanlıyor vs .üste atıyor. Krndi seçkinin üretiyor. Kendi nokta noktasını üretiyor.. KEndi herşeyini yazarını çierini. Basamak atıyor gibi düşün. Boşluğa merdiven koruyor. Birlerini üste çıkarıp alttan yuvarlıyor .Gökyüzüne bakacak her hal ?hee?
Bir insan keneti düşün karınca keneti gibi. Hiç su da yüzen arı karınca keneti gördün mü yer değişerek tutunan...

Bu doğru doğru bak hiç yanılmıyoruz

Biz şöyle yapıyoruz.
Ulusalcı milliyetçi dediklerimiz biraz Tüsiadçı gibi.Seçkin gibi. seçkin kedi gibi. Özel Ev kedisi gibi.yarım hepsi değil .Farklı gruplar toplamı ve içreki ama bu yakın söylev.. kayanlar var. yanılanlar var.bilgiyi.gerçeği yanlış yolda yerde arayanlar var.yanılıtılanlar var. vaadedilenler var..seçilenler var.ezilenler var.kendine deli gömleği giydirilen ve sünnet çamaşırı geçirilen var.hepsi var.bak gör.

(Ama o deli gömleğini onlara kim geçirecek bakalım mı?
Kimdi beni tehdit eden neyle;? sen kimsin?)

Teolog dediğimiz sokakta kalmış hayvan gibi ya da kapı önünde beslenen kedi gibi. Sürü grubu gibi vs... Sürüden kopan ayrılan vb. Kendine yeni taba arıyor... Kopmayan göğe yükselmeye uğraştı...
Dış sosyolojik gruplarla birleşme çatışma ikilemi.
Grubun dışında ve üstünde gruplar var bunu anladık mı? Geçişler var

Hiç yanılmıyoruz bak sosyolojik tahlil tam.
Proleter denenin bu coğrafya da nerdeyse tam kendi. Ben katmanlama deneni açamadığım ve yerleştiremediğim için (kafamda tam oturmadığı bitmediği için) bak bunu sözetmiyorum normalde.
Yeterli görmediğim için model ve savımı. Çünkü birleşmedi tam değil ancak kısmen istendi...

Alt doğalı Uygar geçiş köprüsü ;Yükseliş Köprüsü
BH denen tersi. Onun yıkılması ve başka bir üst doğaya geçiş doğa da kalış gibi.. Başka bellek aranması...
Uygar yaşam başka bir birliğe tabi oluyor komutçuya. Ön yaşam kurmuş bir uygara... Bunlar böyle açılamaz parça değil yanlış.. ve bütün.. bu yanlış yorum

Tam bir yorum hiç şaşmaz merak etme

Taa 90 lardan Mumcu Mezarcı günleri videolarını açın (Uğur Dündar felan zamanları) youtube dan tartışma kültürüne bakın. Arta bakın
Taa o zaman ki çatışmalara bakın...
Sosyolojik kaymalara bakın.
Belirtilen isimleri nasıl kim görüdüğüne bak..

Biraz 90 lar 2000 ler videosu izlesene

-'''''
Burada Sosyalist bellek kim ve ne?
Sosyalist sınıf ve kümenin bellek temsili

---
Öyle olanlar Ulusalcı Millyietçilerdir doğrudur. Şovenist deniyor. Farketmez.
İmparatorluk sonrası Ulusal Milliyetsel kimlik birleşmesi döneminin sorgusunu aşamamış insanlardır, doğrudur
Başka yorumlarda var.ben siyasetçi değilim o alana bulaşmam ben. kimliğim zedelenir.

Hazır beslenenlerdir doğrudur
Tepeden emenlerdir doğrudur
Tepeden bellekçilerdir doğrudur...
Sentezleyeceğiz...
....

Bak şimdi bu iki kuşak ya yanyana "Teolog yerli" ve "Üst Modern" Asa...Cumhuriyetçi....
Ya da bunlar alt alta ve üst üste
Hafif yarı -geçişken
Yani sınıf dediğim
Bu Teolog dediğimle Ulusalcı Milliyetçi dediğim bunlar...
Teolog bunun (Üst ve Üstün Modernin) yarı altında. Şimdilik ..Yarı buçuk.. (Kısmen) Yanyana da konuşlanabilir..ama değil..
Sıçrama arıyor değer telaşında...
Toplumdaki yer savaşı bu. Sınıf çatışması denilen
Yani sokak kedisi eve geçsin mi?kampa mı geçsin? Toplu belleğe mi? Sınıfa mı? sence?
Ya da nasıl geçsin?

---'''''''
Bütün toplumu bakmalısın her yepı bir temsil
------

Sosyalist özgürlüğüne en düşkün ve en doğalı yakın taban olanı
Komünizm mülkiyetsiz doğa bu kadar.
Bunların sosyolojik gözlemleri de var
Kimin kayacağı da belli
Sosyolojik tahlili yapılabilir
Uygun yordamla bakılırsa tarih gerçek herşeyi örüntüler verir.dışa atar...

----'---'

Aşağıda yazılanların yorumlanmasına dair Uygar Evcil ve Doğalı kavramları için BURASI okunabilir..

Ayrıca yine bu başlıktaki POST 17 de açılan kavrama bağ içerir..

Evcillik ya da uygarlık dediğimiz sorun var. Bunu insan hayvan benzeşiminden uyarlayın. Tüm kavramlar açık hepsi çıkıyor sentezleniyor. kolay...

Uygar denen özel ve yarı haklar alarak seçkinin himayesine gidiyor.
Tavuk kümesleri var bunu düşün anla Kasyopya oku.
Ev seçkinliği farkı...
Kedileri yemiyoruz canım aynı var. Kasyopya oku sentezle..

----

Sosyalist ya bu ikisin kaynaşımı ya da bu ikisinden doğan ya da her ikisinin de dışında üst ve ya da dış kütle
Ya iki rengin kaynaşması ve birleşimi ile sıçranan üçüncü yolsa ve ayrı dış ton ve renkse
Bu tam değil bu yorum eksik
Hatalı
Olabilir ama bir yere bir şeyleri yöneltmeye çabalıyor ve yanlış bir kaç düşünce zincirini kırıp yenisini aramayı öneriyor

---Devam edecek düzenlecek açılacak--

Marksı bir Aslan , Mustafa Kemali Çita/Puma benzeri ,
Er Doğmuşu da kedicil yakın gibi düşün

Gandhinin halkını Makaklar kendini Kaplan yavrusu gibi Düşün
Dene

Şimdi sentezle.

Darwini Orangutan Maymun gibi düşün referansla...

Hocam bizdeki düşünce referansları bu bundan öteye gitmeyecek..
taban
Alt doğaya uyarlanacak sürekli. Ya da insan gerçeğine.
Yuvarlanacak
böylece bulunur gözlenir

İnsan hayvan ilişkisinin üst doğaya ve alt doğaya dengeli uyarlanması gerekiyor
Bu tüm kavramları veriyor.

Bizdeki kavramsal çatışmalar referanslar (ya da sentezler ve sentezsel dayanaklar) bunlar
Evcil
Yarı Evcil ve evcillik için kapıda bekleyen, sıra kollayan ya da bunu sorgulayan-kararsız
Doğalı Açık doğalı yarı özgür
Tam doğalı Özgür

Sınıflarda bu ya da yakın tam değilse de
Altlı üstlü yine bilinç katmanları olabilir
Kendi içinde bilünçlilik gruplamaları olabilir

(Doğal sıçrama geçiş kuramları var..Kasyopya dan alınmış olan buna ek)

Kedigil köpekgil bir ayrım

Sırtlan; kurt; Çakal-Tilki hatta Ayı, At-Eşek gibi hayvanların tipleri incelenmeli
İnsan yakın olan ne varsa özel
İletişim sentezi komün bilgi anlayacaksınız
Düşünün anlayacaksınız açmaya gerek yok
Hayvanı kilitli bilgi gibi düşün
Tip dediğimi, renk, çağıl
İfade ettiği şeyi biçemi...

Kurtlar özgürlüğüne düşkündür öyle biliriz
İyi bilgi örgütler
Kurt kurdu nerde olsa tanır merak etme...

Bu tam bir yorum değil ama genetik soyunu (yarım genetiğini) bir kaç hayvana yakınlaştır böyle düşün bakalım neler oluyor.
Tüm kitlenin en az yarısı için bunu yap..
İki genetik kaynaşıyor..

Kelebekçiller iyi yazımcılar onları çekmeliyiz
Yüksek uçarlar; sanat, sinema,edebiyat ekstrem ve düş peşindeler bulaşmıyorlar...
...
__
---

"İLETİŞİMLER LİNK"

Konu "ictenlik" tarafından (22.Şubat.2019 Saat 05:58 ) değiştirilmiştir..
Alt 25.Şubat.2019, 15:02   #32

"ictenlik"
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri
Question

.
Şimdi bu metin sunuluyor neden ?

3 önerme vereceğim burda. 3 ayrı önerme . 3 ü de doğrudur ,geçerlidir.

((( Ona geçmeden önce: Ben olsam; Bu Metni Lenin'în Marks'ın ve diğerlerinin sana selamı olarak düşün...!!! yazardım )))

ÖNERME 1

Düşmanın silahıyla hatta daha güçlü bir silahla silahlanmak. Bilgi güçtür silahtır. Güçlü bir silah. Düşmanın elindekinden daha fazla bilgi neden?
Tıpkı Ahit Sandığına (Rahipler Hariç istense de) dokunulmadığı ve kullanamadığı gibi
bu metin de herkese kapılarını açmıyor. İnanılmaz olağanüstüdür.. Objektif okuyucu işin içinden bir denklem kurabilir. Diğerlerini ya dışına postalar ya da subjektif ikilemlere boğar ve yaşamını çatıştırır/zorlar. (Subjektif okuyucuya subjektif telaşlar verir.NOKTA) Demini vermez. Yani metin okunursa bölüşülmeye paylaşılmaya hazır olunmalı. Aksi taktirde tıkanma ve bilgi yükü deneyimlenir; zordur. İnanılmaz olağanüstüdür.. Doğrudur.

Metin silahtır oktur mermidir
Okuyun görün
Ölüme karşı kayıtsızlığınız yaprak kımıldamazlık olacak..

ÖNERME 2

Bireysel yaşam çıkmazları çıkarları ve bunu okuyup sorumlu ya da zorunlu ve sorunlu hissetme nedeniyle sunuluyor. Hangisi bilinmiyor. Birbiri birbirinden ayrılmıyor.
Hepsi birbirine yapışık. Tam bir güdü ayrılamıyor, seçilemiyor da...
Kendi felaketini bulaştırma da kendi bildiğini bölüşme de tam eşit gibi burda refleks ve güdü olarak.
İyiniyet ve kötüniyet tam eşit ve denge de adil bir bölüşüm paylaşım.eşit.yük...

ÖNERME 3

Son tahlil
Bu metnin :"Lineer olmayan sisteme girdi pahabiçilmez"
dediği şey (aslı bu) ve gelecek alternatif yaşamlar zamanlar için büyük ve olağanüstü inanılmaz bir yatırım (ve amaçsız bir varoluşta) yine de olağanüstü bir gözlem fırsatı..
Yine bunu da gözlemleyen biz olacağız. Biz-den başkası değil ve yok
Neler yapabileceğinize ve neler olabileceğine inanamazdınız. Aklınızdaki kelimeleri yüzmilyar kere bükün. (İçiçe ve dışdaşa kuşak kuşak) Evrenler açıp patlatıp ... içiçe dışdışa kuşak kuşak senfoniler patlayan uzayda dağılan sesler (ses halkaları) .. düşünün)

Ama yine de sonuçta A eylemi ve B eylemi arasında bir fark yok ve olmayacak.
Mutlak bir fark deneyimlemek değil amaç havai fişekler ...Yine de görsellik...

O zaman
A eylemi ve B eyleminin hiçbir bir farkı yok.
Bu son cümle....
Amaçsız varlıklarız.
Bir şeyi öyle ya da da böyle yapmanın hiç bir amaç sonucu yok; var mı?
Komünizm ya da Sosyalizm istemi neden? Bizler ölümlüyüz...ya da değil miyiz?
İyi olmak felan bunlarda ereksellik yanlış bakarsak teolojik tabana dokunur
Yanlış referans kullanıyoruz
Komünizm niye ney

Lineer sisteme girdi denen?
gelecek gözlemine ilişkin bir fark yaratma
Ve orda ve burda gözlemci olma
Bu kadar

AÇIKLIK / BİLİŞSEL DEVRİMCİLİK KALIPLARI İÇERMESİ

Şimdi bu metinde ne olabilir ki diyorsunuz?
Düşünce ve anlam kalıpları üzerinden emilen bir bilişsellik.

Düşünce kalıbı deniyor diyoruz. Bu ayakkabı gibi. Karda yürümek!! Bunu anlarsın..
Bir şey öğrenmeye gerek yok, içinde bir şey bulmaya da ... Kimi düşünce kalıpları ve düşüncenin kullanış biçimine göre kendinden emilir ve kullanılır denenir,,kıyafet gibi düşün... Bir şeyin senin ısıtıp ısıtmadığını, sıcak tutup tutmadığını üzerine uyup olmadığını bilirsin.. Okuma bunu doğal sağlar.

Şimdi bizi sallayanlar bir süre sonra okurlarsa bir süre sonra kendilerine ya da olan bitenlere inanamayacaklar
Neler kaçırdıklarını da hayal etmek istemezler..

Tam bilişsellik silahıyla tam donanmış... oluruz....

C yanıtçısının düşünceyi kullanış biçimi analiz edilecek denilebilir ama bu yetersiz ve gereksiz. Hiç bir analize gerek yok..

Nazım şiirini okurken olan şey gibi şeyler var. Bir cümlenin etkisinde olan şey... Düşüncenin temas biçiminden alınan şeyler...tutum...
__
---

"İLETİŞİMLER LİNK"

Konu "ictenlik" tarafından (25.Şubat.2019 Saat 22:06 ) değiştirilmiştir..
Alt 01.Mart.2019, 13:50   #33

"ictenlik"
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Arkadaşım bu metin Halklanırsa,, Halkçılanırsa (Halklara erişirse) tarihte eşi benzeri görülmemiş şeyler izleyeceğiz.
Öyle diye-biliyorum.. Öyle görüyorum.
Yani bir kaç Halka doğrudan erişirse şu olacak bu olacak değil büyük şenlik olacaktır..

Önizlemeler var ancak olasılık sınırsızlığı daha doğru bir kavram....

Ölüp gidebiliriz biz de herkes gibi dümdüz ve Melih Cevdet gibi bakakalırız/ölekalırız.
Başka tarihlerde başka bizler izler
Evet çok te şeetmeye gerek yok...

Bu metnin tabiriyle "Lineer olmayan sisteme girdi" her zaman en uygun kavram.
Yönelim olarak odak aranıyorsa ya da ereksellik yerine tersine bireysel dürüst amaç sorgusu kavram aranıyorsa doğru bildiğini içinden geleni yapmak en uygun kavram tabi ama tabi gelişimsel bir genişi de bu...
Sanat, müzik, dingin düşünce her şey, her üretim ve herhangi sıradan bireysel taşım bunu bir ölçüde içerebilir.
Enerjinin ben çıkarına yoğunlaşması tek kullanımlık tüketim gibi bir şey fark var. açması çok güç bunu
Geleceğe uzanıyor mu bir kerelik mi çok kerelik mi ? Aynının tekrarı mı, ilham veriyor mu, sönümleniyor mu, Başkaları uzanıp kullanıyor mu gibi bir tabir ve fark...
Yani ot gibi oluşun ve yaşamanın durup duran enerjilerin tekrarı mı değil mi?
Pop'un ve kaldır at günbirlik tüketim sisteminin istencinin dışı diyebiliyorum...
500 yıl sonra da okunan kitap ve şiir ve müzik var. Tersinde fast food ve Pop var. Aynı enerjiyi döndürür yenilik üretmez gelişim içermez üretmez şeyler...
Bireysel çıkar kavramı tersi belki diyebilirdik ve amaç güdü tutum önemli. Kitleye ulaşım fark üretim....
Pop mu değil mi sönümleniyor mu sönümlenmiyor mu?
Katıyor mu katmıyor mu?
Bireysel kar ve çıkarı aşkın mı?

Bir zamanlar ışık işçiliği/emekçiliği diye bir kavram icad edilmişti..
Emekçilik doğru kavram..

Işığın imsel imgesel olarak kendide kullanılabilir
Ele almak iyidir
Elle tuttuğunuzu da görselleyebilirsiniz
Tabi bu bir kerelik bir şey abartmamalı
Ritüelik kavram ve yönergelerden kaçıyoruz ancak ara ara akla gelebilir
mavi ve sıcak koyu bir ışığı herhangi biçimde tutup dokunduğunuzu gözlemleyin ya da ışık süzümü demetleri toparları gibi şeyler
Maviden mavi yapılır
Koyu maviden

Sıcak bir mavilik şimdi
__
---

"İLETİŞİMLER LİNK"

Konu "ictenlik" tarafından (01.Mart.2019 Saat 14:20 ) değiştirilmiştir..
Alt 09.Mart.2019, 13:38   #34

"ictenlik"
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Benim bu metinle (İmzamdaki İLETİŞİMLER denenle) ilgili yaptığım tarafsız bildirim ya da bilgilendirmem;

Metnin -tarafsızca- okunup/içerilip bir kaç yıl akıldan çıkarılması, bir kenara konulması, ilgilenilmemesi...

ya da daha önce bir foruma verdiğim yaptığım kişisel okuma süreci bilgilendirmesi

"Bu metin (benim) okumalarından hatta okumayı bırakmamdan 3-4 yıl sonra bende kendi iddiası gibi bir tanım oluşturdu."
Ya da bu kendi kendine oldu/oluştu...
Ben bu doğru mu yanlış mı diye bir karar vermedim. Sadece bir şey, yazılı veri buldum okuyordum okudum hepsi bu..
Aynen de böyle oldu..

--

Alıntı:
Şunu söyleyebilirim.
Ben 2004 yılından bu yana bireysel internet kullanıcıyım ve değişik türden forumlarda zaman geçirdim geçiriyorum.
Bu metni ilk forumlarda gördüm. Herkes gibi bir okuyup umursamadım.
Bu belli aralıklarla tekrar etti.
Ayrı ayrı forumlarda ayrı ayrı zamanlarda buna denk geldim.
Her defasında okuyup umursamadım..önemsemedim.
Uzaylıların bir şey bildirdiği gibi bir kavram oluştu ben de.
Sonra nasılını hatırlamıyorum ancak (belki yıllar sonra) her ne olduysa bu aklıma geldi. Dur şöyle bir saçmalık vardı bir bakayım dedim.
Bunu her nasıl ele aldıysam biraz okudum ve kaldırıp attım .
Sonra nasıl olduğunu ben de bilmiyorum ve gerçekten emin değilim bunun dış uzaydan bize bildirilen bir veri olduğu gibi fikirlerle gerçekten uzun uzadıya inceledim. Bir çoğunu ve çok büyük bir alanını okudum nasıl olduysa. Aklımda yeretti..
Belki korku, kaygı, yaşamsal stres ve kişisel kurtuluş gibi refleksler olabilir emin değilim. Her nasılsa işte. Kimi fenomenolojiye ilgi duyar doğal çekilir ya da tüm yanıtlar ona yetmez, kesmez her taşın altını didik didik etmek ister. Ben okumadık bırakmam.
Kendimi bildim bileli kişisel bir refleks olarakta elime geçen herşeyi az çok okurum mutlaka.
Diğer yandan belki tüm okunanlar da bana yetmemiştir. Hiç bir yerde aradığımı bulamamışımdır.

Şimdi ben de ne ve nasıl olduğundan emin değilim
Metindeki dördüncü yoğunluğa geçiş ve sıçrama kavramdan etkilenmiş olabilirim. Bu bir varsayım ama. Emin değilim.. Metinden bilgi toplamaya ve almaya çalışmış olabilirim.
Ama okurken bile bunu hala gelecek iletişimi felan saymıyorum..
Bu metin okumalarından hatta okumayı bırakmamdan 3-4 yıl sonra bende kendi iddiası gibi bir tanım oluşturdu. Aklımdan yereden bölümüyle/biçimiyle. Bu kendinden oldu . Böyle okuyup felan buna birşeye özel mözel inanmadım ben. Ki daha okurken Uzaylı saçmalığı bir çeşit derleme bilgi veri sanıyorum sayıyoruz, öyle sayıyorduk...
Biri bana bunu oku inan dememişti, incele bile dememişti. İnternette rastlamıştım , bir başlıktı... Şimdi bunu inanç gibi tuhaf duruma çeken ve bağsız kavramlar kullanan arkadaşlar var.

Bu (ikna olma denen) kendi kendine olmuştur, hatta bunu okuyup bu akıldan çıkıp gittikten sonra ve önemsenmezken kendinden olmuştur..

Şimdi bunun nedeni, nasılını niyesini hatırlamıyorum/bilemiyorum. İnan böyle..
Bunu açmam gerçekten gerçekten çok çok zor inanın..
Tümüyle dürüstüm..

Daha sonra bu metinle çalıştım, özel içiçe çalıştım.. Üzerine dura dura adeta didikleye didikleye 3-4 kez tekrar devirdim onu..2010- 2011-2012 aralığında bu metinle adeta saatler geçirdiğim ve nerdeyse tüm günümü okumayla geçirdiğim olmuştur. Her fırsatta tekrar okudum döne döne tekrar okudum. Aralıklarda okudum özetler de çıkardım. Saatler çalıştım... Döne döne oraya buraya tekrar baktım karşılaştırdım.. Anlıyor musun?
Taa bunlardan sonra ben metnin dediği yere geldim...

Şimdi bakın benim bunu okuduğum ön forum bilgilendirmelerinin hiçbirinde bu doğru düzgün tanımlanmamıştı.
Kasyopya Deneyi diye bir başlık ve Laura diye birinin iki yıl süren çalışmaları sonucu olmuş bir şeyden sözediyor ve ne olduğu anlaşılmıyordu. Belirsiz bir tanım vardı ya da açıkçası kimse de ne olduğunu anlamamış ve ne deneceğini, nasıl tanımlanacağını bilmiyor gibiymiş.
Ben bunu sürecin kendi kendini tanımladığı gibi tanımlıyorum şimdi...

Yani metnin beni gerçekte ikna süreci toplamda 5 yıl ve üzeri kadar bir zaman ve bir çok tekrar okumalardır...
Birden çok okuma.. Belki ve en az sanırım 7-8 kez'e tekabül tekrar okuma sonrası toplam okuma sonrası gelişmiş bir güvenden ya da anlayıştan, yıllaryılı yıllar sonra oluşmuş bir algıdan sözediyoruz...

Bir yerde , herhangi bir yerde çarpılmadım...Özel bir yer yok..
Çarpıcı bir yer yok anlıyor musun? Hepsi ve heryeri birden.

İnanç kavramını bu metin için uygun bulmuyoruz..
Gereksiz bir yakıştırma olarak görüyoruz..
Biz "ikna oluş" ya da "güven duyuş" dedik

İkna olma denen tümüyle okunmasından sonra, 3-5 yıl kadar sonra kendinden gelişmiş ve oluşmuştur...
ya da ikna yerine güven geliştirme denilebilecek olan

Nasıl açıklanması gerektiğini bilmiyorum..
Kişisel kurtuluş fikirlerine saplanmış olabilirim. Ben de metni "A" sanıp (A bilgilendirmesi sanıp ,tuzağına düşüp) sonra "B" olabileceğine ikna olmuş ve "B" ilan etmiş olabilirim...

Soruya verebileceğim yanıt bu....

Ben bu metnin ve gerçeğinin, kendi alanında yeterince sunulamadığı, tanımlanamadığı ve tartışılamadığını ve yanlış ele alındığını düşündüğüm için de buralardayım.
Buna İngilizce forum ve metni yayan Larua da dahil
Laura'nın dahi anlamadığını düşünüyorum.

Metnin anlattığı biçimiyle olgulara ya da bizim ondan anladığımıza temas edildiğinde (metnin okuyucusu dahil hiçkimse tarafından) anlaşılamadığımız için burdayım/buralardayız.
Okuyucu ile hiç bir alanda buluşamadığım, buluşsakta birilerinin işene gelen çizgiyi aşarak bir şeyleri konuşamadığımız için buralardayım/her yerdeyim. Olası her yerde . Daha çok alanda..
ve açıkçası okuyucu da gözlüyorum. Okuyucu yolu da gözlüyorum.

Ben bu metni yine kendi okuyucusuyla da tartışmak peşindeyim ve açıkçası bunun yapılabildiği Türkçe alan yok. Çevirmen formu bizce metni anlamıyor, yorumlayamıyor yetersiz kalıyor ve uygun grup yok.
Hem onlar sahibi değiller, hiçkimsesi. Metin tıpkı herkes gibi onlara da aynı mesafede herkese

Metni okumuş ve kafası karışmış, yardıma ihtiyacı olan, kavramları birbirine karıştırmış, işin içinden çıkamamış, anlamayan okuyucuyla birlikte yardımlaşma ve paylaşma da peşindeyim.

Anlayış istiyoruz...
__
---

"İLETİŞİMLER LİNK"

Konu "ictenlik" tarafından (09.Mart.2019 Saat 14:08 ) değiştirilmiştir..

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...