Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SINIF MÜCADELESİ VE SOSYALİZM > Sendikal Hareket > İşçi Sendika

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi
Sendika Şapkaları
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
539
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 04.Ağustos.2013, 04:56   #1

ehrenburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ehrenburg
Kullanıcı Profili
Üye No: 29406
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 1,515
391 Mesajına 969 Teşekkür Aldı
Standart Sendika Şapkaları

SENDİKA ŞAPKALARI

Ankara’ya mitinglere gittiğimizde, hemen elimize dövizler tutuşturulurdu. Aslında bunları taşımaktan dolayı –bazen yoruldum ama- hiç gocunmadım. Çoğu zaman miting sonuna kadar da elimde tutmaya devam ettim. Ama beni esas heyecanlandıran dövizler değil sendika şapkaları oldu. Kim bilir, belki de katma değerinin fazlalığından (nihayet alelade bir şapkayı bile para vererek almak zorundayız)hep daha güzel, daha değerli geldi bu şapkalar. Bu sebepten mitinglerde, ilk fırsatta bu şapkalardan en az bir tane edinmek istedim ve çoğu zaman bunu başardım da.

Benim için oldukça değerli bu şapkaları miting boyunca taktıktan sonra ise memlekete dönünce muhakkak bir yakınıma verdim. Böylece, on-on beş civarında şapka, benim aracılığımla bir tür devri daime katılmış oldular. Zaten bu yazıyı yazmama sebep olan şey de yakın bir zamanda, ev hanımı olan teyzemin başında gördüğüm kızıl renkli DİSK Genel-İl şapkasıdır.

Kendim de çoğu zaman, SES şapkasıyla dolaşıyorum. Bir ara sarı renkli Eğitim-Sen şapkası vardı. Ama SES’inki beyaz renkli olduğu için güneşten iyi koruyor. Tabii mevzu güneş değil. Benim için önemli olan, kafamda şapkayla gittiğim her yerde sendikanın propagandasını yapıyor gibi hissetmem. İşte bu hissiyattan dolayı evimize boya için gelen iki işçiye, amcaoğluna, parkta rastgele yanına oturduğum yaşlı amcaya, bir belediye temizlik işçisine ve nihayet teyzeme farklı sendikaların şapkalarından birer tane hediye ettim. Şimdi her biri, devri daim şapkalarıyla gönüllü propaganda yapıyorlar.

4 Ağustos 2013 Pazar
ehrenburg isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...